Sivrisinek ısırıkları, onları kaşıyabilir misin? Uzmanlar ne diyor

Sevvimli

New member
Sivrisinek ısırığından sonra ilk refleks kaşınmaktır ama bu her zaman yapılamıyor: Uzmanlar ne diyor?
İle ilgili Yakup Romeo Yayınlanan 11 Ağustos 2023
bu sivrisinek ısırıklarıbilirsin, çok olabilirler sinir bozucu, özellikle birden fazla olduğunda. İlk doğal tepki Bu sinir bozucu böceklerden biri tarafından ısırıldıktan sonra her birimizin aklına gelen şey, çizik oluşturulan ‘yumru’ üzerinde. Ama bunu yapmak doğru mu? bu uzmanlar kaçınılmasının en iyisi olduğunu savunuyorlar.

Sivrisinek ısırıkları, onları kaşıyabilir misin? Uzmanlar ne diyor


Sadece bizi sokan şey olduğunda değil sivrisinekbizi ısırdıklarında bile aynı yansımaya sahibiz diğer böcek türleri. El otomatik olarak bizi en çok rahatsız eden noktaya gider ve dürtüsel olarak hareket etmeye başlar, tırmalamak tüm ‘iltihaplı’ alan. Ancak çoğu zaman, bunu yapmanız önerilmez. Özellikle çok enerjik bir şekilde tırmalamak, yalnızca cilt tahrişini artırmak ve daha fazla maruz kalma riskini artırabilir Sağlık sorunları. Ama sonra, ne olabilir çözüm biraz rahatlamak için mi?

Kaşıntı önleyici ilaçlar: kaşıma yok


Hatta günümüzde bu alanda bazı çalışmalar yapılmıştır. ileriye doğru önemli adımlar ve bir süre sonra rahatlamak için Sivrisinek ısırığı basit kaşıma için birçok alternatif yol keşfedildi. En etkili yöntemlerden biri de cildin kızarık olan bölgesine uygulamaktır. soğuk paketler 15 dakikaya kadar. bu sayede ben kan damarları daralmış ve kan sokma bölgesine daha az akar. Bununla birlikte, sorunun kökünü ortadan kaldırmak için kullanmak her zaman iyidir. ürünler sıkıntıları uzak tutan sivrisinekler: düşünelim ultrason ekipmanıveya ai bilezikler uygun ve sprey piyasada.
 
Üst