Renal hücreli karsinom nedir, Michela Murgia’yı vuran tümör

Sevvimli

New member
Michela Murgia, evre IV tümöründen öldü. Renal hücreli karsinom nedir: İtalya’daki sayılar ve semptomlar
İle ilgili Yakup Romeo Yayınlanan 11 Ağustos 2023
Yazar ve aktivist michelle murgia nedeniyle dün vefat etti. korkunç hastalık bu onu bir süre önce vurmuştu. bu böbrek hücreli karsinom della Murgia IV. aşamaya ulaşmıştı ve “Buradan geri dönüş yok”- geçen Mayıs ayında ilan etmişti. Ancak, her zaman böyle gitmez: uzmanlar, bir böbrek tümörübu kadar ilerlemiş olsa bile, kesin bir kınama olmayabilir.

Renal hücreli karsinom nedir, Michela Murgia’yı vuran tümör


“Olumlu gerçek şu ki tümörler genellikle böbrek içinde sınırlı olduklarında bulunurlar.yani erken evrede: evre I’de (7 cm’den az) veya evre II’de (7 cm’nin üzerinde)” – Unutma sergio bracarda, Santa Maria di Terni Hastanesi’nde tıbbi ve translasyonel Onkoloji ve Onkoloji bölümünün karmaşık yapısının Direktörü ve İtalyan Üro-Onkoloji Derneği Başkanı. Bununla birlikte, Murgia’ya ulaşan bir karsinomdan mustaripti. IV aşaması: bir tümör uzak organları da etkileyebilir. Ancak buna rağmen, kanser ameliyat edilebilir: Yakın zamana kadar, evre IV hastalığa inoperabl deniyordu.Sırasında bugün bu varsayım sorgulanıyor az metastazlı oligometastatik hastalarla uğraşırken.” Bu nedenle, metastatik fazda olsa bile, bazı durumlarda hastalık ortadan kaldırılabilir ameliyat ve radyoterapi uygulamaları yoluyla ancak ameliyata başvurmak her zaman mümkün olmamaktadır. bir şeyle karşı karşıya kaldığınızda inoperabl evre IV renal hücreli karsinom yönetimine devam ediyoruz ilaçlar yapabileceklerini tümörün hareketini sınırlamak. “10 yıl öncesine kadar hayatta kalma 5 yılda yaklaşık %5 iken, bugün %40 civarında duruyor” – bilimsel araştırmalar sayesinde sadece birkaç yıl içinde beş kattan fazla artan sayılardan bahseden Barcarda’yı açıklıyor.

İtalya’da böbrek kanserinin sayısı ve semptomları


bu böbrek hücreli karsinom en sık görülen tümörlerden biri değildir: yetişkinleri etkileyen tüm katı tümörler içinde yalnızca %3 ile 2022’de 12.600 bin vaka (Erkeklerde 7.800 ve kadınlarda 4.800). Bu tümör tipindeki sorun, Semptomlar basit bir böbrek taşı vakasıyla karıştırılır.. Bu nedenle çoğu zaman tanı geç konur veya hasta beklemediği bir anda tesadüfen konur. Genel olarak, en sık görülen sinyaller idrarda kan bulunması ve bir kale böğür ağrısı. bu sigara içmekdiğer birçok tümörde olduğu gibi, bir risk faktörü olarak etkiler,şişmanlık vehipertansiyon.
 
Üst