nedir, ne içindir, ne zaman yapılır, ne kadar etkilidir?

Sevvimli

New member
Biyostimülasyon gibi tedavilerin cilt yaşlanmasına karşı nasıl yardımcı olabileceğini öğrenelim.
İle ilgili News.it yazı işleri personeli Yayınlanan 22 Mart 2023
otuz yıl sonra kollajen üretimi yavaşlar ve bunun ana nedeni budur deri görünme eğilimindedir daha az elastik, daha boş ve özellikle vücudun dış etkenlere en çok maruz kalan yüz, boyun ve boyun çizgisi gibi bölgelerinde mat ve donuk. Bu tamamen doğal bir süreçtir ve egzersiz yapmazsanız, iltihaplı maddeler açısından zengin dengesiz bir diyet uygularsanız, sigara içmek veya ekranın mavi ışığının önünde uzun saatler geçirmek gibi kötü alışkanlıklar yapmazsanız daha da kötüleşir. İyi haber şu ki, bunun gibi tedaviler var. biyostimülasyon karşı koymaya yardımcı olancilt yaşlanması: nasıl olduğunu öğrenelim.

Yüz cildi biyostimülasyonu hakkında bilmeniz gereken her şey (ve daha fazlası)


Biyostimülasyon tedavisi, bazılarının hyaluronik asit sızıntıları üzerindeki mikro delikler aracılığıyla yüz. İhtiyaca bağlı olarak, aynı zamanda alanında da hareket edebilirsiniz. boyun o doğdu bölünmeBazı estetik tıp merkezlerinin, yüz biyostimülasyonuna ek olarak, biyostimülan tedaviler sunduğundan bahsetmiyorum bile. eller çünkü vücudun bu bölgesi de yaşlanır. Mikro enjeksiyonlar genellikle ağrısızdır, ancak geçici kızarıklık veya şişmeye neden olabilir. Hyaluronik aside ek olarak, diğer aktif bileşenler veya vitamin kompleksleri: Bu durumda, cildinizin gerçek ihtiyaçlarını ve her şeyden önce biyostimülan tedavisini diğer güzellik bakımlarıyla ilişkilendirme olasılığını değerlendirmek için bir uzmana güvenmek daha iyidir. cilt temizleme örneğin veya yüz lazerleri en iyi sonuç için.

Zaten biyostimülasyondan birkaç saat sonra aslında deri Yüzün – veya dolgunun yapıldığı vücudun diğer bölgelerinin – görünmesi gerekir. daha pürüzsüzuzanmış, tonda. Sanki biyostimülasyon cildi dolduracak ve dolgunlaştıracak, yani boş geçen yıllardan ve kötü alışkanlıklardan. Bununla birlikte, biyostimülasyonun etkileri sadece çıplak gözle görülebilen etkiler değildir. Biyostimülan maddelerde bulunan aktif bileşenler genellikle aynı zamandanemlendirici eylem bu da cilt sağlığının iyileştirilmesine yardımcı olur. Hyaluronik asit sızıntıları, her şeyden önce biruyarıcı eylem fibroblastlar üzerinde ve bu, çok basitleştirerek, yaşlanmayla yavaşlayan, hücre dönüşümünü hızlandıran ve cildin doğal sıkılığını aşağı yönde korumasını sağlayan doğal kollajen ve elastin üretimini uyarabilecekleri veya hızlandırabilecekleri anlamına gelir.

Üstelik bu nedenle biyostimülasyonun etkileri sanıldığından çok daha uzun süreli ve kalıcıdır. Doğru sayıda seans elbette daha iyi sonuçların garantisidir: yüz veya boyun biyostimülasyonu sayesinde cildinizin gençleştiğini görmek için genellikle gereklidirler. en az üç seans (ve duruma bağlı olarak altıya kadar).

Egzersiz yapmak, taze meyve ve sebzeler açısından zengin bir diyet uygulamak, yeterli koruma olmadan güneşe maruz kalmaktan kaçınmak veya iyi bir cilt bakımı uygulamak gibi bazı iyi alışkanlıklar, biyostimülasyon ile elde edilen sonuçların zamanla kalıcı olmasına yardımcı olabilir. Bu tür bir tedaviden hemen sonra cildi, özellikle de en hassas olanı tahriş edebilecek veya strese sokabilecek tüm durumlardan kaçınmak her şeyden önemlidir.
 
Üst