İşte limon bazlı çözüm

Sevvimli

New member
Sivrisinek ısırıklarına karşı yanlış mitler çürütüldü, işte tedavi aşamasında uygulanacak bir çözüm: limon bazlı, evde kaşıntıyı gideren kompozisyonu nasıl hazırlayacağınız
İle ilgili Marianna Hoş Yayınlanan 5 Temmuz 2023
yaz demektir sivrisinekler. Her yıl, sıcak mevsimin gelmesiyle birlikte, deriye sessizce yapışan ve günlerce dayanılmaz kaşıntılara (ve yaralara) neden olan o sinir bozucu böcekler geri döner. çareler? Sivrisinekleri nasıl uzak tutacağımıza dair çürütülmüş yanlış mitler, deriyi nasıl acıtacağını öğreten hikayeler ya da buna benzer şeyler var. Ancak savunmanın işe yaramaması pes etmemiz gerektiği anlamına gelmez: her zaman mümkün olan en iyi şekilde müdahale edebiliriz. bakım aşaması. Bu nasıl.

Hem evde hem dışarıda


bu limon Binlerce kullanım için neredeyse her zaman buzdolabında bulundurduğumuz, sivrisinek ısırıklarına karşı da faydalı olabilir: Isırık üzerine birkaç damla herhangi bir rahatsızlığı önlemek için yeterlidir. Ancak önemli olan, derhal harekete geçmemizdir. Bu nedenle, evdeysek bu ilk çözüm iyidir. Öte yandan, kendimizi bir akşam yemeğine ya da akşam yürüyüşüne çıkarsak, müdahale etmek daha zor olabilir. Olabilir. Çözüm orada ve ev yapımı: belirli bir tane kompozisyon her zaman çantanızda bulundurmak için.

Hazırlık


Malzemeler az ve bulması kolay: iki bardakşelale, tuzÜç Limonlar ve iki yaprak adaçayı. Nasıl kullanılır: Limonları ikiye bölün, iki bardak su ve tuzu bir tencereye koyun ve içine limonları sıkın. Kalan narenciyeleri adaçayı yapraklarıyla birlikte suya ekleyin. On dakika kaynattıktan sonra süzün ve soğumaya bırakın. Sıvı soğuduğunda, bir cam şişeye dökün. Son olarak, çözümü bırakın iki gün güneşe maruz. Oyun bitti.
 
Üst