Hayatta kalmanın kriteri zenginliktir.

Sevvimli

New member
İyileşmeyi etkileyenler ve 2023 Dünya Kanser Günü’nde bulunduğumuz yer: hayatta kalmanın kriteri zenginliktir

İle ilgili Giampiero Casoni Yayınlanan 4 Şubat 2023


bu 4 Şubat Dünya Kanser Günü ve en son durumu özetlerken ve analiz ederken, aşağıdaki gibi acımasızca özetlenebilecek rahatsız edici bir gerçek ortaya çıkıyor: Belirli neoplazmlardan hayatta kalmanın ayırıcı çizgisi zenginliktir..Evet, bilimsel veriler şüphesiz bunu kanıtlıyor. gelişmiş ülkelerde kanser daha fazla “iyileşiyor”. Başlangıç noktası, bugün hala orada oldukları şeydir. Yılda 10 milyon ölümkanserler yalnızca patolojik ölüm nedeni olarak geçmektedir kardiyovasküler hastalıklardan.

Dünya Kanser Günü, veriler


arama yeterince uzak ilerleme hakkında konuşmak ama yeterince ileri değil zaferden bahsetmek gerekirse, kısacası sonuçlar ortada ama bugün kanserden ölenlerin yasını tutanlara söylemek zor.


anahtar kelimeler hayatta kalma ve şifa. Bağlam içinde iyi tanımlanmaları gerekir. sadece hastalığın yokluğu Birkaç yıl sonra, yaklaşık 5, bu bir tedavi değil. İtalyan Tıbbi Onkoloji Derneği (Aiom), bu kavramın “onkolojik bir hastanın yaşam beklentisini ifade ettiğini” açıklıyor. kanseri olmayan bir hastayla karşılaştırıldığında”.

Hayatta kalma kavramı ve faktörleri


Peki ya hayatta kalma? Bu durumda şekil daha açık ama bağlantılı tümörün tipi, teşhis hızı ve her şeyden önce tedaviye erişim imkanı ve yaşam tarzı.Amerikan Kanser Derneği, Avvenire’nin alıntıladığı gibi “doktorların ve hastaların tutumlarının da önemli olduğunu” açıklıyor. Sonra tıbbi-ekonomik veriler: 10 milyon ölünün, %70 ülkeleri etkilediği tahmin edilmektedir. düşük ve orta gelirli, fikir edinmek için. tarafından yayınlanan bir çalışma Lancet Bölgesel Sağlık Avrupa “sosyo-ekonomik eşitsizlikler” olduğunu gösterdi ölüm oranını etkiler tümörler için.

Meme kanseri: iyileşmenin coğrafyası
Örneğin, beş yıllık meme kanseri sağkalımı arttı neredeyse %90 yüksek gelirli ülkelerde e Hindistan’da %70 bile değilSırasında Afrika’nın bazı bölgelerinde %40’a düşüyor. Kolorektal kanser için yüzdeler %12 bazı Afrika bölgelerinin, Avrupa, Kuzey Amerika ve Okyanusya’nın yaklaşık %70’i. Avrupa’da aynı ilke bir ölçekte, sosyal ölçekte maalesef geçerlidir: “Her yerde Avrupainsanlar daha düşük eğitim seviyeleri ile neredeyse tüm kanser türleri için daha yüksek oranlara sahipler özellikle ilişkili kanserler için daha yüksek eğitim düzeyine sahip kişilerle karşılaştırıldığında tütün veya enfeksiyonlar”.
 
Üst