Cilt bakımı nasıl yapılır?

Sevvimli

New member
Cilt bakımı, cildin temizlenmesi ve tazelenmesi için yapılan bir süreçtir. Bu süreç ekseriyetle şahsi bakım olarak meskende, günlük ve profesyonel olmayan eserler ile yapılmaktadır. Medikal cilt bakımı bakım ve tazeleme sürecinin profesyonel eserler ile cilt sorunları de çözümlenerek biraz daha tedavi odaklı olarak uzman kişi tarafınca yapılmasıdır.

Medikal cilt bakımı temizleme, gözenek açma, siyah nokta ve yağ bezesi çıkartma, sıkılaştırma, nemlendirme ve toparlama adımları uygulanarak yapılan bir süreçtir.

Medikal cilt bakımında birinci adım cilt yüzeyini temizlemek ve meyyit deriyi, meyyit hücreleri cilt üzerinden arındırmaktır. Meyyit hücrelerin arındırılması, alttaki taze cildin ortaya çıkartılıp daha tedavi odaklı bir süreç uygulanması için kıymetlidir.

Bu adımlardan daha sonra gözenekler yumuşatılır ve genişletilir. Genişleyen gözeneklerden siyah nokta ve yağ bezeleri temizlenir. Bu süreç buhar eşliğinde yapılır ve bu biçimdece deri üzerinde iz kalmaması sağlanır. daha sonrasında sterilize etme ve sıkılaştırma süreci yapılarak nemlendirme etabı yapılır ve medikal cilt bakımı tamamlanır.
 
Üst