YÖK duyurdu: Üç üniversiteye rektör atanacak

Hasan

New member
Yükseköğretim Heyeti (YÖK) Başkanlığı, Ankara Müzik ve Hoş Sanatlar, Ege ve Uşak üniversitelerine rektör atanacağını bildirdi.

Başkanlığın internet sitesinden yayımlanan ilana göre, atamalar, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 703 sayılı Kanun Kararında Kararname ile değişen ilgili unsuru ve 3 sayılı “Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Tarzlarına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi” kararları ile “Rektör Adayı Olmak İsteyenlerin Müracaatına Ait Tarz ve Esaslar” uyarınca gerçekleştirilecek.

MÜRACAAT İÇİN SON TARİH 1 EKİM

Belirlenen kuralları taşıyan rektör adayları, müracaatlarını gerekli evraklarıyla 1 Ekim Cuma günü mesai bitimine kadar şahsen, posta yoluyla ya da elektronik posta ([email protected]) metoduyla Yükseköğretim Konseyi Başkanlığına yapabilecek.

Müracaat sırasında adaylardan, müracaat dilekçesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, Rektör Adayı Bilgi Formu, profesör olarak çalışmış yahut çalışıyor olduğuna dair doküman, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nde bulunan “Kamuda ve/veya toplumsal güvenlik kurumlarına tabi olmak kaydıyla memleketler arası kuruluşlar ile özel kesimde yahut özgür olarak en az beş yıl çalışmış olmak.” kuralını sağladığını gösterir doküman, bulunduğu yahut son nazaranv yaptığı üniversite/kurumdan alınan disiplin kaydını gösteren hizmet döküm evrakı istenecek