YKS ek yerleştirme sonuçları belirtildi

Hasan

New member
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının (ÖSYM), Twitter hesabından yapılan açıklamada, 2021-YKS neticelerina nazaran 2021-2022 öğretim yılı için adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, yükseköğretim programlarına ek yerleştirme süreçlerinin tamamlandığı bildirildi.

Duyuruda, adayların ek yerleştirme sonuçlarını kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM başkanlığının “ ” internet adresinden ve ÖSYM AİS taşınabilir uygulamasından öğrenebileceği açıklandı.

Bir programa kayıt hakkı kazanan adayların, 4-7 Ekim tarihleri içinde kayıt süreçlerini yapabileceği tabir edilen açıklamada, adayların kayıt için yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen müddet içerisinde başvurmaları gerektiği vurgulandı.

Elektronik kayıtların 4-5 Ekim’de alınacağı ve bu adayların üniversiteleri tarafınca duyurulan evraklara ve tarihe bakılırsa süreç yapacağı kaydedildi.

Açıklamada, Yerleştirme Sonuç Belgesi’nin basılmayacağı ve adayların adreslerine gönderilmeyeceğine dikkat çekildi.