Xabi Alonso, rekor şampiyonlar için geleceğin teknik direktörü mü?

Temel

Global Mod
Global Mod
Leverkusen baş antrenörü Xabi Alonso için eski kulübü FC Bayern ile ilk düelloda duygusal bir buluşma olacak. Birçoğu onu bir sonraki Bayern teknik direktörü olarak görüyor.


FC Bayern bu akşam Bayer Leverkusen ile oynadığında (t-online canlı yayında 17:30), Münih takımı eski bir tanıdıkla tanışacak: geçen Ekim ayında Leverkusen’de baş antrenör olarak görevi devralan ve o zamandan beri Werkself’i liderliğe geri döndüren Xabi Alonso. başarıya.


Oyuncu olarak dünya ve Avrupa şampiyonu olan ve Liverpool ve Real Madrid ile Şampiyonlar Ligi’ni kazanan İspanyol, muhteşem kariyerinin son üç yılını 2014’ten 2017’ye kadar Münih’te geçirdi. Ve hala mükemmel bir üne ve en yüksek itibara sahip. Orası.


41 yaşındaki eski Bayern patronu Karl-Heinz Rummenigge, “Orta sahamızda gördüğüm en zeki ve en iyi stratejistti. Bence bir noktada onu Münih’e geri döndürmeye çalışmalıyız” dedi. .


“Her zaman onun teknik direktör olmasını istemişimdir”


“Münchner Merkur” ve “tz” de “Her zaman bir gün teknik direktör olmasını diledim” diye ekledi. Bir oyuncu olarak yaptığı gibi, bir teknik direktör olarak da kendi yolunda ilerleyeceğine inanıyorum” dedi.

Karl-Heinz Rummenigge ve Xabi Alonso: FC Bayern'in o zamanki patronu İspanyol'a Münih'te veda etti.
Karl-Heinz Rummenigge ve Xabi Alonso: FC Bayern'in o zamanki patronu İspanyol'a Münih'te veda etti.

Karl-Heinz Rummenigge ve Xabi Alonso: FC Bayern’in o zamanki patronu İspanyol’a Münih’te veda etti. (Kaynak: Huebner/Herkert)

Alonso’nun ayrılışından ve 2017’deki kariyerinin sona ermesinden sonraki ilk toplantıda, Münih takımı onun ne kadar yol kat ettiğine dair kendi resmini elde edebilir. Alonso, bir dereceye kadar Bayern için de oynuyor. Çünkü onu geleceğin teknik direktörü olarak gören tek kişi Rummenigge değil.


Bu hafta Leverkusen’i Avrupa Ligi’nde çeyrek finale çıkaran tek Alman takımıydı ve takımı altı rekabetçi maçta yenilmedi. Bundesliga’da Bayer en azından dokuzuncu sırada yer alıyor ve hâlâ uluslararası şampiyonaları yakalamak için mücadele ediyor.


Effenberg: “Alonso çoktan izini bıraktı”


Çevrimiçi ortamda uzman Stefan Effenberg, Leverkusen’in başlangıçta yeni teknik direktör altında bile mücadele ettiği Patrik Schick, Florian Wirtz ve Co. Artık Leverkusen’den beklediğimiz gibi futbol oynamaya başlıyorlar.” Effenberg’in vardığı sonuç: “Xabi Alonso, Leverkusen’de açıkça izini bıraktı.”


Alonso, eski kulübüyle ilk buluşmasından önce “Duygusal olmaya yer yok” dedi. Münih’te geçirdiği zamana dair hala güzel anıları var. “Bavyera kariyerimin son parlak noktasıydı. İlk günden son güne kadar özel bir zamandı. Profesyonel bir futbolcu olarak vedam orada gerçekleşti, hepimiz için özel bir şeydi.”


Aklının bir köşesinde Münih’e dönüş var mı? “Bu benim için bir sorun değil. Geleceğim Pazar gününe kadar devam ediyor. Daha ileriye bakmıyorum.”


Rummenigge, Bayern’in Alonso ile koçluk planını açıkladı


Ancak Alonso’nun dönüşü son zamanlarda Münih’te somut bir konu haline geldi. Rummenigge’nin açıkladığı gibi, o ve o sırada hala başkan olan Uli Hoeneß, Xabi Alonso’yu baş antrenör Niko Kovac’ın (2018-2019) rekor şampiyonların koçluk takımına asistan olarak getirmek istediler. Rummenigge, “O zaman işe yaramadı,” dedi.


Ancak Alsonso, özellikle onun üzerinde kalıcı bir izlenim bıraktı. Sahada ama gerçek hayatta da centilmen bir futbolcuydu” dedi. “Xabi, futbol tartışmak için her zaman eğlenceli olan son derece zeki bir insan.”


Rummenigge, Schalke’deki ilk maçını asla unutamayacağını söyledi: “O sırada 150 top teması vardı ve siz onun altı yıldır Bayern Münih’i yönettiğini sanıyordunuz.”
 
Üst