Ve Elon Musk twitter’ın tamamını istiyor: İşte teklifi ve yazdığı mektup

KaradeniZ

New member
Ve Elon Musk twitter’ın tamamını istiyor: İşte teklifi ve yazdığı mektup ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu’na (SEC) Perşembe günü yapılan bildirimde Elon Musk, 43 milyar dolar kıymetinde bir mutabakatla Twitter’ı direkt satın almayı teklif etti .

Belgeye nazaran Musk, Twitter Lideri Bret Taylor’a yazdığı bir mektupta “Twitter’ın olağanüstü bir potansiyeli var” dedi. Musk, Twitter paylarının %100’ünü pay başına 54,20 dolara nakit olarak satın almayı teklif etti.

“Şirket Mevcut Haliyle Gelişmeyecek”

SEC evrakına nazaran, Taylor’a yazdığı mektupta Musk şunları söylemiş oldu: “Twitter’ın dünya çapında özgür konuşma platformu olma potansiyeline inandığım için yatırım yaptım ve söz özgürlüğünün işleyen bir demokrasi için toplumsal bir mecburilik olduğuna inanıyorum. Yatırımımı yaptığımdan beri, şirketin mevcut haliyle ne gelişeceğini ne de bu toplumsal zorunluluğa hizmet etmeyeceğini anlıyorum. Twitter’ın özel bir şirket olarak dönüştürülmesi gerekiyor.”

İdare Şurası’na Katılmamıştı

Elon Musk, pay aldıktan daha sonra İdare Heyeti’ne katılmama sonucu almıştı.

Business Insider’ın haberine bakılırsa heyete katılmayı reddetmek, Musk’ı pay sahipliğini %14,9 ile sınırlayacak bir karardan kurtardı ve mümkün bir devralma kapısını açık bıraktı.