Üniversitelerin 2 yıllık ve 4 yıllık kısımlar taban puanları muhakkak oldu

Hasan

New member
‘nın (YKS) TYT, AYT, YDT baraj puanlarının düşürülmesinin akabinde 4 yıllık ve 2 yıllık kısımların taban puanlarında değişiklik olup olmayacağı merak konusu oldu. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi‘nin (ÖSYM) yayımladığı Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ile adayların 2021 YKS taban puanları inceliyor.

YKS TERCİH DEVRİ NE VAKİT BİTİYOR?

Üniversite imtihanı YKS’nin tamamlanmasının akabinde yeni eğitim dönemi için üniversite tercih süreçleri 5 Ağustos 2021 günü başladı. ÖSYM tarafınca yürütülen 2021 YKS tercih süreci ais.osym.gov.tr adresinden gerçekleştiriliyor.

ÖSYM, üniversite tercihleri için son günün 20 Ağustos 2021 Cuma günü saat 23.59 olduğunu duyurdu.

ÜNİVERSİTE TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

YKS’ye katılan adaylar, Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’na tercih müddeti ortasında ÖSYM’nin www.osym.gov.tr internet adresinden erişebiliyor. Kılavuz dağıtımı ve satışı ayrıyeten yapılmayacak.

Adaylar tercihlerini, TC kimlik numarası ve şifre ile tercih müddeti ortasında ÖSYM’nin ais.osym.gov.tr internet adresinden kişisel olarak yapacak ve tercihlerini internet üzerinden elektronik ortamda göndererek tercih bildirimini tamamlayacaklardır.

Bunun haricinde tercih bildiriminde (posta, fax, elektronik posta vb.) bulunulamayacak. Yalnızca elektronik ortamda yapılan tercihler geçerlidir.

ÜNİVERSİTELERİN 2 YILLIK VE 4 YILLIK KISIMLAR İÇİN TIKLAYIN