Tesla’nın olağan dışı Aracı Cybertruck Hakkında Heyecan Yaratan Yeni Açıklama

KaradeniZ

New member
Tesla’nın olağan dışı Aracı Cybertruck Hakkında Heyecan Yaratan Yeni Açıklama Tesla’dan merakla beklenen Cybertruck elektrikli aracıyla ilgili yayılan yeni haberlere nazaran, aracın üretimi bu yıl başlayacak. Lakin bunun nitekim bu biçimde mi olduğu, yoksa Ford’un F-150 Lightning açıklamasıyla yarattığı fırtınayı biraz hafifçeletmek için bir taktik mi olduğuna dair soru işaretleri bulunuyor. Çünkü Ford’un tanıtımından daha sonrasında Toyota da Tundra ile elektrikli arazi aracı açıklamaları kervanına katılmıştı.

Bir Twitter kullanıcısının bildirilerine nazaran, Tesla, Cybertruck rezervasyonu yapmış olan kullanıcılara üretimin 2021 yılının sonlarına hakikat başlayacağını haber veren iletiler göndermeye başladı. Bilindiği üzere Tesla birinci kere 2019’da duyurduğu Cybertruck konusunda uzun müddettir bir açıklama yapmıyordu, bu yüzden bu yeni haberlerin vakit içindeması pek değişik olarak değerlendirildi.

Haberlere bakılırsa üretim Tesla’nın Teksas’taki yeni fabrikasında gerçekleştirilecek. Burada ayrıyeten Model Y ve Semi modellerinin de üretileceği düşünülüyor. Görülen o ki, yakın vakitte Cybertruck ile ilgili yeni haberler de duyacağız.
 
Üst