Terfi ettiği için küme düşürüldü: “Çılgın” Mittelstadt hikayesi

Temel

Global Mod
Global Mod

Almanya'da başarılı sol bek sıkıntısı yaşanıyor. Julian Nagelsmann, evindeki Avrupa Şampiyonası'ndan kısa bir süre önce, birkaç ay önce Bundesliga'dan küme düşen bir adayı kadroya aldı.

Elbette Maximilian Mittelstädt da Stuttgart'taki kulüpteki meslektaşı Deniz Undav gibi gündelik sloganlı mavi bir kapüşonlu giyebilirdi. Milli futbol takımının genel merkezine geldiğinde saldırganın tepesinde İngilizce “Ben sadece hayalleri olan bir çocuğum” yazıyordu. “Ben sadece hayalleri olan bir çocuğum.” Bu aynı zamanda Mittelstädt'a da yakışırdı.

Undav hâlâ bavulunu DFB mekiğini dışarı çıkarırken, Mittelstädt çoktan taraftarlara imza dağıtıyordu. Her zaman çalışkandı, kum rengi kıyafeti oldukça sıradan görünüyordu. Ancak 27 yaşından daha genç görünen futbolcu Mittelstädt'ın hayali, görünüşe bakılırsa, kendi evindeki Avrupa Şampiyonası'ndan birkaç ay önce DFB takımında ilk kez sahneye çıkan çeşitli meslektaşlarından daha hızlı bir şekilde gerçek oluyor.

Her yerde düzenli oyuncular

Milli antrenör Julian Nagelsmann, Fransa'ya karşı test maçı için Lyon'a uçmadan önce son antrenman seansını istediğinde, Berlinli oyuncu kendisini bir anda etrafında düzenli oyuncular olan Antonio Rüdiger, Toni Kroos, İlkay Gündoğan ve Jamal Musiala'nın bulunduğu antrenman grubunda buldu. .

Cumartesi günü Groupama Stadı'nda Fransa'ya karşı Mittelstädt muhtemelen sol bek olarak ilk 11'de yer alacak; Philipp Lahm'ın istifasından bu yana Almanya'nın mükemmel sorunlu pozisyonu. On ay önce neredeyse hiç kimse bu yükselmenin ciddi anlamda mümkün olduğunu düşünmezdi: Mittelstädt hâlâ gençlik kulübü Hertha BSC ile Bundesliga'dan düşmeye karşı oynuyordu. Bu onun oynamadığı ya da nadiren oynadığı anlamına geliyor. Çünkü artık kötü şöhretli Berlinlilerin olduğu sıradan bir yer için yeterli değildi.

En iyi 4 sol bekten biri

Sonuçta başkent kulübü de ligde kalamadı. Ancak Mittelstädt Bundesliga'da kaldı. VfB Stuttgart'a transferi yazın tam anlamıyla başarısız oldu; o, ikinci bölüm lisansını kurtarmak için Hertha'nın satışının bir parçasıydı. Swabians'a küme düştükleri için alay edildi, ancak Sebastian Hoeneß'in teknik direktörü Mittelstädt, gerçekçi bir Şampiyonlar Ligi beklentisiyle Stuttgart'ın sezon masalının bir parçası oldu. 26 Bundesliga maçının 24'ünde kullanıldı.

Mittelstädt, DFB perspektifine şöyle konuştu: “Fakat tabii ki ilk 11'de takıma yardım etme konusunda kendime güveniyorum.” Nagelsmann'ın katı bir yol izlediği ve normal kadro ile yedeklerin rolleri arasında net bir çizgi çizdiği DFB çevresinde çok az kişi bu kadar özgüvene sahip.

Henüz Avrupa Kupası zaferi olmayan Mittelstädt'a milli antrenör tarafından hatırı sayılır bir unvan verildi: Avrupa'nın en iyi dört sol bek oyuncusundan biriydi. Nagelsmann, istatistiksel değerlerin bunu kanıtlayacağına güvence verdi – isim vermeden. Kulüp koçu Hoeneß açıklamayı “kaba” olarak değerlendirdi ve Mittelstädt bu övgü karşısında “gülümsemek” zorunda kaldı. Dünya Şampiyonu Yardımcısı Fransa'ya karşı en üst düzeyde yeni veriler sağlama fırsatı var. Mavi kapüşonlu değil, beyaz Almanya forması giymiş.