Ter Stegen teknik direktör Xavi'ye karşı çıktı

Temel

Global Mod
Global Mod

Marc-André ter Stegen, Şampiyonlar Ligi'nden çıktıktan sonra “Barselona'daki herkes büyük hayal kırıklığına uğradı” diye itiraf ediyor. Katalanların da “Clásico” öncesinde farklılıkları ve iç eleştirileri var.

Milli kaleci Marc-André ter Stegen, FC Barcelona'nın evinde Paris Saint-Germain'e karşı 4-1 mağlup olması ve Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale çıkmalarının ardından antrenörü Xavi Hernández'e karşı çıktı. Ter Stegen, Movistar TV kanalına verdiği röportajda, Ronald Araújo'nun Bradley Barcola karşısında acil durdurmanın ardından oyundan atılmasının hakem Istvan Kovacs'ın muhtemelen bir hatası olmadığını söyledi. Maçtan sonra sahne kendisine gösterildiğinde 31 yaşındaki Alman milli oyuncu, “Şimdi görüyorum, onu tutuyor, ıslık çalabilirsiniz (faul)” dedi. Ayrıca kırmızı kartı da göstermeniz gerekiyor.

Hakem suçlu olarak belirlendi

Antrenör Xavi daha önce Rumen hakemin kararını sert bir şekilde eleştirmiş ve Katalanların nakavtından Kovacs'ı sorumlu tutmuştu. Kırmızıları Olimpiyat Stadı'nda da temsil eden eski İspanyol dünya ve Avrupa şampiyonu, “Bu çok yazık. Hakem hataları yüzünden Şampiyonlar Ligimiz bitti. Hakeme onun bir felaket olduğunu söyledim. Gerçek bu” dedi. haritayı bir TV kamerasındaki sınırı kaldırdıktan sonra gördüm.

Araújo'nun acil durum freni ve kırmızı kart (29.) geri dönüşü başlattı. Fransa'dan gelen süperstar Kylian Mbappé'nin konukları 0:1'i 4:1'e çevirdi. PSG ilk maçta 2-3 mağlup olmasına rağmen ilerleme kaydetti. Borussia Dortmund yarı finalde bekliyor.

Bu arada Barça'da Ter Stegen “herkes büyük bir hayal kırıklığına uğradı” dedi. Oyun kontrol altındaydı ve yarı finale çıkmak mümkündü. Milli takım arkadaşı İlkay Gündoğan da hüsrana uğradı. 33 yaşındaki oyuncu, CBS Sports televizyon kanalına “Her şey elimizdeydi ve biz bunu başkalarına verdik” dedi.

Gündoğan meslektaşı Araújo'yu eleştirdi. Barcola ile olan düellosunda çok fazla risk aldı. “Bu kritik anlarda topa vurduğunuzdan emin olmalısınız. Eğer anlayamıyorsanız, topa vurup vurmadığını bilmiyorum, o zaman uzak durmalısınız.”

Clasico'da tazminat mı?

Hayal kırıklığına rağmen Gündoğan & Co., Pazar günü ezeli rakipleri Real Madrid'e karşı oynayacağı lig maçını sabırsızlıkla bekliyor. Katalanların, son yedi tur kala Madrid'in lig liderlerinin sekiz puan gerisinde yer alan Primera División'da şampiyonluklarını korumak için son şanslarını sürdürmek için “Clásico”yu kazanmaları gerekiyor. “Tekrar ayağa kalkacak zihniyete sahip olmalıyız. Bunun gibi bir yenilgiden ders çıkarıp gelecek sezon tekrar denemek zorundayız; tek yol bu. Ama şimdi El Clásico çok yakında ve tamamen ona konsantre olmalıyız!” Gündoğan'ı X'e yazdı.