Tepe yapan hadiseler daha sonrası yüz yüze eğitim devam edecek mi?

Hasan

New member
Koronavirüsün Omicron varyantı niçiniyle Türkiye’de olay sayıları rekor kırdı. Dün açıklanan 74 bin 266 olay, salgının başından bu yana görülen en yüksek günlük olay olarak kayıtlara geçti. Olaylar süratle artarken eğitimin nasıl devam edeceği ise öğrenci, veli ve öğretmenlerin gündemindeki yerini koruyor.

Bahçelievler Anadolu Lisesi’nin açılış merasimine katılan Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, burada kritik açıklamalarda bulundu.

‘YÜZ YÜZE EĞİTİM DEVAM EDİYOR’

Yüz yüze eğitime devam edeceklerini belirten Bakan Özer, “Bugün itibariyle tüm sınıfları Kovid-19’dan dolayı kapalı olan hiç bir okulumuz yok” diyerek şu kelamları kaydetti:


“Omicron varyantından dolayı yayılımlar süratli ancak bizim avantajımız öğretmenlerimizin aşılanma oranlarının yüksek olması. En az bir doz aşı olmuş öğretmen oranımız yüzde 94’lere geldi. En az iki doz aşı olmuş öğretmen oranımız yüzde 89’lara geldi. Aşı olmayıp hastalığı geçirip bağışıklık kazanan öğretmenlerimizin oranı da yüzde 5 civarında. En az iki dozu aşı olmuş bir biçimde antikorunu üretmiş öğretmen oranımız yüzde 94 civarında. En az 3 doz aşı olmuş öğretmen oranımız yüzde 45’lere geldi. Almanya, İngiltere, Fransa üzere yüz yüze eğitime devam eden ülkelerdeki öğretmenlerin aşılanma oranından daha yüksek aşılanma oranına sahibiz.”
 
Üst