Stefan Kuntz, Türkiye Milli Teknik Direktörü görevinden alındı

Temel

Global Mod
Global ModSon günlerde Stefan Kuntz’un Hansi Flick’in yerini alacak aday olduğu düşünülüyor. Şimdi ise Türkiye’de serbest bırakıldığı söyleniyor.


Neredeyse iki yıl sonra Stefan Kuntz, Türkiye milli antrenörlüğünden kovuldu. Dernek, Türkiye’deki basında çıkan sürekli haberlerin ardından Pazar günü 1996 Avrupa şampiyonundan ayrıldı. Bu, Alman Futbol Federasyonu’nun (DFB) eski U21 teknik direktörünün, tıpkı bir hafta önce milli antrenör Hansi Flick gibi Japonya’ya karşı aldığı yenilginin ardından ayrılmak zorunda kaldığı anlamına geliyordu.


Ancak Kuntz başlangıçta Pazar günü müsait değildi. Geçtiğimiz Salı günü teknik direktör Asyalılara karşı 2:4 mağlup olmuştu; Alman milli takımı ise daha önce 1:4 mağlup olmuştu. Bu, Kuntz’un Türkiye ile oynadığı 20. milli maçtaki beşinci yenilgisiydi.


Ancak 60 yaşındaki oyuncu uzun süredir eleştiriliyor. Geçen yıl play-off’larda Katar’a Dünya Kupası biletini kaçırdı, ancak kendi ülkesinde Avrupa Şampiyonası’na katılmaya hak kazanırken D Grubu’nda üçüncü sıradaki Hırvatistan’ın ardından ikinci sırada yer aldı.


Kuntz, DFB’de Flick’in yerini alacak aday olarak değerlendiriliyor. En iyi aday Julian Nagelsmann veya Hollandalı Louis van Gaal’ın aksine, o daha ucuz bir çözüm olurdu. Kuntz, derneğin iç bilgisine sahip, popüler bir figür ve değer veriliyor. U21 takımını iki Avrupa Şampiyonası şampiyonluğuna taşıdı ve 2021 Olimpiyat görevi ön turda başarısız olsa bile olağanüstü bir yetenek sergiledi.
 
Üst