Sözleşme uzatıldıktan sonra: Bayern’in rüya oyuncusu Palhinha hakkındaki arkadaş

Temel

Global Mod
Global ModJoão Palhinha’nın FC Fulham’daki şaşırtıcı sözleşme uzatmasının ardından sportif direktör Christoph Freund, FC Bayern’in istediği oyuncu hakkında yorum yaptı.


Bayern Münih’ten spor direktörü Christoph Freund, FC Bayern’in Leverkusen ile 2-2 berabere kalmasının ardından FC Fulham’da rüya oyuncusu João Palhinha’nın sözleşmesinin şaşırtıcı şekilde uzatılması hakkında konuştu. Allianz Arena’nın karma alanında konuşan Avusturyalı oyuncu, “Şu anda bunun hiçbir anlamı yok” dedi.


Freund, “Tüm enerji ve odak noktası önümüzdeki üç buçuk ay üzerinde” diye vurguladı; herhangi bir kış transferinde değil. Antrenör Thomas Tuchel kadrosunda hâlâ savunma odaklı altılı oyuncu istiyor. Ancak son teslim gününde Münih’te sağlık kontrolünden geçen Portekizli Palhinha, 2028’e kadar Fulham’la sözleşme imzaladı. Gelen haberlere göre değişiklik masada değil.


Tuchel’e göre Freund, Alman rekor şampiyonlarının personel eksikliği konusundaki tartışma hakkında “Gerçekten iyi bir ekibimiz ve çok fazla kalitemiz var” dedi. Kendisi “Gerçekten iyi bir kadroya sahip olduğumuza inanıyor. Tabii ki nominal olarak çok büyük bir kadro değil ama bu enerjiyi harekete geçirebilir. Herkese ihtiyacımız var, herkes bol bol dakika oynayacak.”
 
Üst