“Sinirlerimi bozuyorum”

Temel

Global Mod
Global Mod
Bavyera’nın Onursal Başkanı Uli Hoeneß açık sözleriyle tanınır. Şimdi ise kamu yayıncılarına sert bir şekilde saldırdı.

Uli Hoeneß, Perşembe akşamı Münih’te bir komisyoncu ve çoklu acente fuarındaydı. Ancak bu barışçıl bir ziyaret değildi. FC Bayern Münih’in onursal başkanı yine sözlü olarak paylaştı. Bu kez hedef: kamu yayıncıları. Bu, “görüntü” tarafından bildirilir.

Hoeneß, “Ben FIFA olsaydım, artık ARD ve ZDF Dünya Kupası haklarını vermezdim!” Açıklamanın arka planında, yayıncının geçen yılın sonunda Katar’da düzenlenen Dünya Kupası hakkında yaptığı eleştirel habercilik yer alıyor. Hoeneß, oradaki dünya turnuvasını destekleyen ve yarışma öncesinde tartışmalı açıklamalara neden olan şahsiyetlerden biriydi (bunun hakkında daha fazlasını buradan okuyun).

Hoeneß: “Sinirlerimi bozuyor”

Şimdi ticaret fuarında şunları ekledi: “Katar’da çözülmesi gereken çok sorun olduğuna şüphe yok. Ama Alman medyasının Dünya Kupası’na yaklaşması kadar kötüydü… harika bir deneyim. Ben Şu anda Almanların tüm dünyada nasıl davrandığı sinirlerimi bozuyor. Kendi başımıza çözecek kadar sorunumuz var.”

Hoeneß, kamu yayıncısına ilk kez yaklaşmıyordu. Bu yılın Ocak ayındaki Dünya Kupası’ndan kısa bir süre sonra, uzun süredir Bayern yetkilisi, gazetecileri ve yayıncı uzmanlarını “çifte geçiş” konusunda eleştirdi.

O sırada şöyle dedi: “Jochen Breyer ve adamları veya Thomas Hitzlsperger, her zaman kötü ruh hallerini tartışan bu huysuzlar.”

South Curve taraftarları ve ultraları bu pankartla protesto ettiler: Qatar Airways'in sponsorluğuna itiraz ediyorlar.
South Curve taraftarları ve ultraları bu pankartla protesto ettiler: Qatar Airways'in sponsorluğuna itiraz ediyorlar.

South Curve taraftarları ve ultraları bu pankartla protesto ettiler: Qatar Airways’in sponsorluğuna itiraz ediyorlar. (Kaynak: IMAGO/Eibner basın fotoğrafı/Memmler)

Hayranlar Hoeneß’i eleştiriyor

Hoeneß’in Perşembe akşamı yaptığı eleştiri, FC Bayern taraftarları tarafından muhtemelen reddedilecek. Allianz Arena’da Münih ile Paris Saint-Germain arasında oynanan Şampiyonlar Ligi maçı sırasında Hoeneß’in karikatürünü gösteren bir pankart açtılar. Daha sonra baltayla bir kolunu keser.

Yanında “Notre boucher abat le bras long du Qatar” yazıyordu. İngilizce’ye çevrildi: “Kasabımız Katar’ın uzun kolunu kesiyor.” Boyalı Hoeneß orta parmağı gösterdi. FC Bayern taraftarı, Qatar Airways’in kol sponsorluğuna karşı ve bunu dile getirmeye devam ediyor. Hoeneß sadece Sky’da şunları söyledi: “Stadyumda böyle bir şey fark etmiyorum.” (Burada hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.)