Sertrans, Türkiye’deki fark yaratan ihracat kıssalarını gün yüzüne çıkartıyor

KaraYeL

New member
Sertrans Logistics, Türkiye’de ihracatın gelişmesine katkıda bulunan, başarısı ülke hudutlarını aşan üretici ve işletmelerin bilinirliğini artırmak üzere Fark Yaratan İhracat Öyküleri projesini hayata geçiriyor. Her bir öykünün yeni bir kıssaya ilham kaynağı olup, yeni teşebbüslere yürek vereceğine inandığını söyleyen Sertrans Logistics İdare Heyeti Lideri Nilgün Keleş, kıssalarıyla fark yaratanların toplumsal ve ekonomik gelişime büyük katkı sağlayacağını belirtti.

Tedarik zinciri idaresinde verdiği katma bedelli lojistik hizmetleriyle 30 yılı aşkın müddettir ulusal ve memleketler arası markaların tahlil ortağı olan Sertrans Logistics, Türkiye’deki ekonomik büyüklüğünden bağımsız, ihracat başarısı elde etmiş eserleri ve bu mamüllerin üreticilerini tespit edip, bu muvaffakiyetlerin bilinirliğini artırmak üzere Fark Yaratan İhracat Öyküleri projesini hayata geçiriyor.

“İhracat iktisadı her geçen gün büyüyor”
Bir ülkenin kalkınmasının, gelişmesinin ve gelecek kuşaklara daha kuvvetli bir ülke bırakmanın yolunun kuvvetli bir ihracat büyümesinden geçtiğini söyleyen Sertrans Logistics İdare Heyeti Lideri Nilgün Keleş, projenin kıymetini şu sözlerle anlattı: “İhracat, ferdi ve toplumsal gelişmenin sağlamasının yanı sıra ülke ve ülke külçeşidinin dünyada tanınması için de fırsatlar sunuyor. Ülkemiz teşebbüsçü ihracatçısının yardımıyla her geçen gün daha büyük ihracat başarılarına imza atıyor ve ihracat iktisadı her geçen gün biraz daha büyüyor. Tüm dünyadaki derin ekonomik darboğaza karşın ihracatçımız yeni başarılara imza atmak ismine çalışmaya ve yeni rekorlara imza atmaya devam ediyor. Türkiye’nin genç, teknolojiye yatkın nüfusu ve konvansiyonel üretim gücünü bir kenara koyacak olursak; bu muvaffakiyetin bir tarafında da ülkenin her bir yerinde yeşeren, tutku ile akılcı yatırımlarını kucaklaştıran, ilham veren girişimcilerimiz var. İşte bu projeyle hedefimiz bu ilhamın mimarlarını, ihracatın gelişmesine katkıda bulunan lokal üreticileri ve işletmeleri herkese tanıtmak.”

“İhracat demek kuvvetli ve müreffeh bir Türkiye demek”
Hiç duyulmayan lakin başarısı Türkiye sonlarını aşan bir epeyce ihracat kıssası olduğunun altını çizen Nilgün Keleş, “İstiyoruz ki her bir kıssa, yeni bir muvaffakiyete ilham kaynağı olsun ve kendi teşebbüsü için cüret versin. İhracat öyküleriyle fark yaratanlar, yeni kıssalara yol açsın. Toplumsal ve ekonomik gelişime katkı sağlasın. Yalnızca ülkemiz özelinde değil, dünya genelinde bu kıssalar bilinir ve konuşulur olsun diye yola çıkıyoruz. Zira bizim için ihracat demek, kuvvetli ve müreffeh bir Türkiye demek” dedi.

10 ihracat öyküsü kitap oluyor
Fark Yaratan İhracat Kıssaları projesi kapsamında, bu yıl özelinde alanında fark yaratan ve kıymetli ihracat başarısı elde eden 10 ihracat öyküsünün, ülkemizin önde gelen gazeteci ve müelliflerin kalemiyle hikayeleştirilerek kitap haline getirileceğini ve farklı lisanlara çevrilerek yurt haricinde çeşitli kanallar üzerinden geniş kitlelerle paylaşılacağını belirten Keleş, kitapta yer alacak kıssalara dair ise şunları lisana getirdi: “Araştırma sürecinde epeyce farklı kesimlerde epey farklı kıssalarla karşılattık. Kitapta yer alacak kıssalar içinde sıhhat kesimine yönelik ürettiği eserle Dünya Sıhhat Örgütü’nün de değerli tedarikçisi haline gelmiş, 100 ülkeye ihracat yapan, üretiminin yüzde 95’ini yurt dışına satan üreticiden ceviz ağacından yaptığı gitarları dünyanın farklı ülkelerine ihraç eden Bitlisli girişimcimize kadar epey farklı kıssalar mevcut. Bu yılki süreçte Isparta’dan, Erzincan’dan, Tekirdağ’dan, Antalya’dan birfazlaca girişimcimizin kıssası yer alacak.”
 
Üst