Şampiyonlar Ligi – BVB hakemlere karşı öfkeli: “Zor skandal”

Temel

Global Mod
Global ModBorussia Dortmund, Şampiyonlar Ligi’nden elendi. Bitiş düdüğünün ardından BVB hakeme sövdü.


Borussia Dortmund’un artık Şampiyonlar Ligi’ni kazanma şansı yok. İlk maçta aldığı 1-0’lık galibiyetin ardından BVB, Chelsea’ye hak ettiği şekilde 2-0 mağlup oldu. Danışman ve Amazon uzmanı Matthias Sammer de BVB’nin haklı olduğunu gördü. Ancak aynı zamanda eski Dortmund teknik direktörü, hakem Danny Makkelie’nin performansıyla mücadele etti.


Sammer öfkeleniyor: “Çok kibirli bir insan”


“Chelsea her iki maçta da hak ettiği şekilde ilerledi. Bireysel olarak sunacakları daha çok şey vardı. Ancak ceza artı tekrarı gerçek bir skandal. Borussia Dortmund’un başına böyle bir şey ilk kez gelmiyor. Bu tür eylemlerin kişiliği var. Makkelie çok kibirli bir insan”, Sammer Hollandalı üzerinde neredeyse hiç iyi bir saç bırakmadı.


Spesifik olarak, video görüntülerine göre Makkelie’nin penaltı vuruşuna karar verdiği moladan kısa bir süre sonra bir penaltı kararıyla ilgiliydi, çünkü Marius Wolf topu hafifçe açılmış koluyla almıştı. Ayrıca Kai Havertz’in başlangıçta sağ direğe çarptığı ilk penaltının tekrarlanmasına izin verdi çünkü birkaç oyuncu ceza sahasına çok erken girdi – teknik olarak doğru bir karar.


Ama bir BVB oyuncusuyla bile hakeme olan kırgınlık ve öfke büyüktü: Elemenin sebebi sorulduğunda Emre Can, bitiş düdüğünden dakikalar sonra “Bugün suçlu hakemdi” dedi. Amazon’a kızan Can, “Böyle bir durumda ikinci penaltıyı nasıl verirsiniz? . Hakem tüm maç boyunca kibirliydi.”


Takımının performansından memnundu. “Bugün yine iyi bir oyun oynadığımızı düşünüyorum. Bu takımın bir parçası olduğum için gurur duyuyorum. Hakem yüzünden ve haksız yere kaybettik. (…) Biz burada Stamford Bridge’de oynuyoruz, belki o oynamıştır” Hakem) Taraftar korkusu ya da ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. Ama o zaman Uefa başka bir hakem göndermeli.”


Dortmund’un teknik direktörü Edin Terzic ise BVB’li meslektaşlarının öfkeli konuşmalarına katılmadı. “Penaltı vermek için zor bir karar” görmesine rağmen. Ve “daha sonra tekrarlanması acıydı. Penaltı orada olsaydı ve tekrar edip etmeyeceğini çok merak ederdim.”


Ancak teknik direktör hakem hakkında daha fazla bir şey söylemek istemedi. “Son haftalarda hakemden de bahsetmedim ve bugünkü performansından değil, bizim performansımızdan bahsetmek istiyorum. Chelsea’ye karşı elendiğimiz için utanmamıza gerek yok. Bunun ne kadar sinir bozucu olduğunu görün çünkü gerçekten bir sonraki tura geçme şansımız vardı ve bu yüzden bugün hayal kırıklığına uğradık.”
 
Üst