Şampiyon Boksör Yavuz Ertürk ömrünü kaybetti! niye öldü ve kimdir?

KaraYeL

New member
AJANSSPOR HABER

Şampiyon boksör Yavuz Ertürk, geçirdiği hastalık daha sonrası ömrünü kaybetti. Galatasaray taraftar kümesi ultrAslan şortu ile müsabakalara çıkan Ertürk’ün vefat haberini ise ultrAslan toplumsal medya hesabından duyurdu. İşte ayrıntılar…

Yavuz Ertürk hayatını kaybetti

Almanya’nın Köln kentinde yaşayan boksör Yavuz Ertürk, hayatını kaybetti. Vefat niçini ise çabucak hemen açıklanmadı.

Boksör Yavuz Ertürk kimdir?

“Achilles” lakaplı Yavuz Ertürk, Almanya’nın Köln kentinde yaşıyor. WBC Balkan Şampiyonluğu unvanı bulunan Yavuz Ertürk, daha evvel Dünya şampiyonluğu ortasında ringlere çıkmıştı. 1987 yılında Yozgat’ta doğan boksör, Almanya’nın Göppingen’de çıktığı karşılaşmada Arjantinli rakibi Gabriel Ladesma’yı nakavtla mağlup ederek ringden galip ayrılmıştı.

2008 yılından bu yana boks sporuyla ilgilenen Ertürk’ün muvaffakiyetleri içinde WBC Balkan şampiyonluğu, WBA Asya Şampiyonluğu ve IBF Kıtalararası Şampiyonlukları yer alıyor.

‘Ömrümü dövüş sporlarına adadım’

Çocukluğundan beri dövüş sporlarıyla ilgilendiğini belirten genç boksör Yavuz Ertürk, “İlk okulda karate, tekvando, kick boks derken, kendimi boks yaparken buldum. Yani ömrümü dövüş sporlarına adadım. Çok şükür profesyonel arenada çıktığım maçlarda tek hezimet aldım o da başlangıç dönemlerimde hakemlerin azizliğine uğradım.

‘Avrupa’nın göbeğinde İstiklal Marşı’mızı okutuyoruz’

Şu an menajerim CM BOXİNG’in işvereni Deniz Gemici ve ana sponsorum Osman Sinan MPU’nun da büyük gayretleriyle profesyonel ringlerde ay-yıldızlı bayrağımızı gururla dalgalandırıyor ve Avrupa’nın göbeğinde İstiklal Marşı’mızı okutuyoruz” dedi.

BAŞIMIZ SAĞOLSUN…

Şampiyon Boksörümüz #YavuzErtürk Kardeşimizi Kaybettik.

Yavuz Kardeşimize Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabır diliyoruz.

Seni Unutmayacağız ŞAMPİYON!#ultrAslan pic.twitter.com/9nPtXJDXNn

— ultrAslan (@ultrAslan) March 13, 2022