QUA Granite, arsa aldı

KaraYeL

New member
QUA Granite Hayal Yapı ve Eserleri Sanayi Ticaret A.Ş, Söke Organize Sanayi Bölgesi’nde arsa aldı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklama şu biçimde:

”Şirketimizin halka arz izahnamesinde açıklandıği üzere, 2020 yılının başından itibaren kapasite kullanım oranın optimum hududa yaklaşması ile birlikte Aralık 2020’de yeni üretim çizgileri için yatırıma başlama sonucu alınmıştır. Buna ait olarak 2020 yılının sonunda 584.000.000 TL meblağında yeni yatırım teşvik evrakı alınmıştır. Yatırım teşvik dokümanı kapsamında 22,5 milyon metrekare üretim kapasitesi olan toplam 3 yeni sınırın yatırımına başlanmış olup, 2 çizginin Eylül 2021’de, son sınırın ise Ocak 2022’de devreye alınması öngörülmektedir. Yatırımların planlandığı üzere tamamlanması ile bir arada üretim kapasitesi 3 katına çıkacaktır. Kelam konusu yatırıma mevzu olan üretim çizgilerinin gereksinim duyduğu arıtma tesisinin inşaatı için Söke Organize Sanayi Bölgesi ile ön tahsis arsa kontratı 01.06.2021 tarihinde imzalanmıştır. Satın alınan arsa mevcut arıtma tesislerimizin yanında yer almakta olup, 37.000 metrekare alana sahiptir. Arsa, imar planlarında arıtma tesisi alanı olarak geçmektedir. 4562 sayılı Kanun’un 15. hususu kararı çerçevesinde Söke Organize Sanayi Bölgesi idare heyeti tarafınca belirlenen 2021 yılı arsa tahsis bedeli üzerinden, yerin bedelinin 4.948.750 TL fiyatında olduğu belirlenmiştir. Tahsis bedelinin 2.000.000 TL’si 01.06.2021 tarihinde nakit olarak ödenmiş, kalan 2.948.750 TL ayrıyeten ödenecektir. Eserin birinci evresinden tüketiciye sunulmasına kadar geçen her adımda çevresel tesirlerin dikkate alınarak üretimin gerçekleştirilmesini sağlayan ISO 14001 Etraf İdaresi Sistemi Evrakı ve etraf müdafaa programı çerçevesinde, fabrikamız içerisinde üretimde kullanılan suyun tamamı deşarj edilmeden, fabrika içerisinde yer alan arıtma tesisinde arıtılarak yinedan üretime kazandırılmaktadır. Kelam konusu yatırım ve üretime geçiş süreçleri ile ilgili gelişmeler özel durumların kamuya açıklanmasına ait tarz ve temeller çerçevesinde kamuoyuna duyurulacaktır.”

Hibya Haber Ajansı