PEAKUP ‘En Düzgün İşverenler’ içinde olmaya devam ediyor

KaraYeL

New member
Great Place To Work En Düzgün Patronların seçildiği yüz yüze gerçekleştirilen ödül merasiminde çalışanlarına verdikleri ehemmiyetle öne çıkan şirketler mükafatlarını aldı.

Teknoloji dalında bulunmanın gerekliliği ile süratli karar verebilen, esnek davranan, çabuk öğrenen, uygulayan, dünyadaki gelişmeleri dikkatle takip eden genç ve profesyonel bir takıma sahip olan PEAKUP, çalışanları tarafınca değerlendirildiği anket kararı Great Place to Work Sertifikası’nı üçüncü sefer alırken, gerçekleştirilen ödül merasiminde En Düzgün Patron Ödülü’nün d sahibi oldu.

Great Place to Work Sertifikası şirket içerisinde itimat külçeşidini sağlamlaştırmış ve çalışanları tarafınca başarılı bulunan şirketlere veriliyor. İnanç, hakkaniyet, hürmet, gurur ve ekip ruhu üzere kriterlerin ölçüldüğü ankette PEAKUP, sahip olduğu Great Place To Work for Women, Great Place to Work for IT, Happy Place To Work (En Keyifli İşyeri) ödüllerinin yanı sıra bu yıl da en güzel patronlar içinde birinci 3’e girdi.

En Düzgün Patronlar 2022 raporuna bakılırsa, insan ve inanç odaklı şirketler daha başarılı oluyor. En Güzel Patronlar kriz sırasında toplumu desteklemeye devam ediyor. Çalışanların %90’ı şirketlerinin topluma kıymet katma biçiminden mutlu olduğunu söylüyor.

Zayıf kurum kültürleri, bilhassa global bir salgın sırasında değerli bir iş riski oluşturuyor. Buna rağmen, En Düzgün Patronlar ’in de gösterdiği üzere bunun da bir tahlili olduğunu gözler önüne seriyor. Yaptığınız her işin merkezine çalışanlarınızı koyun ve onlara inancın.

PEAKUP, çalışan motivasyonu, bağlılığı ve inancı merkezine alarak hem ofiste tıpkı vakitte ofis haricinde takımını ön planda tutuyor.

Şirket içi motivasyonu ve itimadı yükseltme konusunda kıymetli adımlar atan PEAKUP, çalışanları için birfazlaca farklı projeler ve teknikler uyguluyor. Çalışma ortamlarında eğlenceyi ve rahatlığı ön planda tuttukları ofislerinde oyun makineleri, dinlenme alanları, renklere göre ayrılmış ve özel olarak dekore edilmiş yerler, söyleşi, sohbet alanı ve çeşitli enstrümanlardan oluşan müzik alanı bulunuyor. Ofise girdiğiniz an neon ışıklar, Chevrolet model otomobil, sallanabileceğiniz bir salıncak ve güler yüzlü genç bir takım sizi karşılıyor.

Çalışan memnuniyeti ve bağlılığı üzerine düzenlenen şahsi gelişim eğitimleri, esnek haklar, çalışanlarının hayallerine maddi dayanak, Netflix, Spotify üzere servislere üyelikler, İngilizce konuşma eğitimleri, tiyatro, müzik ve diksiyon atölyeleri ile şirket içi motivasyonu ve inancı yükseltici uygulamalarla birlikte çalışanlara sunulan meslek gelişim imkanları da PEAKUP’ın insan kaynağına yaptığı yatırımlar içinde yer alıyor. Tüm bu çalışmalarının karşılığında da çalışılacak Dream Work kriterlerini ziyadesiyle karşılamış oluyor.

“İnsan odaklı aldığımız kararlar ve çalışanlarımızın memnun olması başarımızın kaynağı”

PEAKUP’ın kısa vakitte süratli büyümesinin gerisinde büyük bir takım çalışmasının bulunduğunu belirten PEAKUP CEO’su Ahmet Toprakçı, “PEAKUP’ı oluşturan takımın memnunluğu bizim için her vakit ön planda oldu. Çalışma ortamımızın huzuru, birbirimize olan inanç hissimiz ve açık bir bağlantı ortamına sahip olmamız bizi her vakit daha ileriye götürdü. Biz bunu kendi içimizde sağlarken verdiğimiz hizmetler ve eserlerimizle müşterilerimize tıpkı memnunluğu ve kaliteyi yansıtabildik.

Takımımız için aldığımız her karar, yaptığımız her çalışma bizlere sürdürülebilir bir büyüme ve muvaffakiyet olarak geri döndü. Yaptığımız çalışmalar ve uyguladığımız metotlar de gösteriyor ki Great Place to Work sertifikasını almaya her yıl hak kazanıyoruz. Takımımızın takviyesi ve itimadı ile üç yıldır üst üste Great Place To Work sertifikasını almamızı ve En Güzel Patron şirketler içinde birinci 3’e girmemizi sağlayan, bu mükafatı bize getiren kusursuz grubumuza teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaynak
Hibya Haber Ajansı
 
Üst