PayTR üye iş yerleri, POS aygıtlarını artık ceplerinde taşıyor

KaraYeL

New member
Türk mühendislerinin geliştirdiği, yenilikçi eser ve tahliller sunan Ödeme Kuruluşu PayTR, NFC özellikli Android işletim sistemine sahip telefon yahut tabletler üzerinden temassız özellikli kartlar ve aygıtlarla ödeme almayı mümkün kılan birinci ödeme kuruluşu oldu.

Geliştirdiği eser ve teknolojilerle üye iş yerlerinin hayatlarını kolaylaştırmaya devam eden ödeme kuruluşu PayTR, Mastercard ve Propay ile değerli bir iş birliği başlattı. Buna göre PayTR’ın hem 55 binden çok üye iş yeri tıpkı vakitte PayTR tahlillerinden yararlanacak yeni işletmeler; Mastercard Tap on Phone platformu (Mastercard Acceptance Gateway) üzerinde çalışan taşınabilir ödeme alma özelliği yardımıyla, Android işletim sistemine sahip akıllı telefon yahut tabletlerden, POS aygıtlardan ödeme alır üzere, temassız ödeme alabilecekler.

PayTR üye iş yerleri, Google Play’den indirebilecekleri PayTR Mağaza uygulaması ortasında bulunan taşınabilir ödeme alma özelliği yardımıyla, NFC özellikli Android işletim sistemine sahip akıllı telefon ya da tabletlerini bir POS aygıtı üzere kullanabiliyor. bu biçimdece, kullanıcıların temassız kartlar ya da aygıtlar ile yapmak istedikleri ödemeleri kabul edebiliyorlar. Temassız süreç limiti üstündeki süreçlerde ise kart şifresi girilerek ödeme tamamlanabilirken, üye iş yerleri için rastgele bir POS maliyeti de bulunmuyor.

“PayTR tahlilleriyle işletmeler için hayat artık daha kolay”

PayTR CEO’su Tarık Tombul iş birliğiyle ilgili şunları söylemiş oldu: “PayTR kusursuz hizmet sunma prensibi doğrultusunda 55 binin üzerinde işletmeye online ödeme tahlilleri sunmaya devam ediyor. İşletmelerimizin en temel gereksinimlerinden olan yüz yüze satışlarda da PayTR üzerinden ödeme alma beklentisini yeni eserimizle karşılamış olmaktan dolayı memnunuz. Tahlil ortaklarımız Mastercard ve Propay ile bir arada geliştirdiğimiz eserimiz, Soft POS teknolojisi altyapısıyla işletmelerin kullanmasına açılmış durumda. Bu eseri kullanacak üye iş yerlerimiz ve PayTR tahlillerinden yararlanacak yeni işletmeler için hayat artık daha kolay. Çok taraflı bir Fintek şirketi olma stratejimiz doğrultusunda bu alanda yeni tahlillerimizi de yakın bir vakitte işletmelerin kullanmasına sunacağız.”