Parlak saçlar için doğal prosedürler

Leila

Global Mod
Global Mod
Her bayan sağlıklı ve pırıl pırıl görünen saçlara sahip olmak ister. Fakat günlük koşuşturmalar ortasında saçlara bakım yapmak pek mümkün değil. İşten yahut okuldan arta kalan vakit içinderda saçlarınıza kolay kolay uygulayabileceğiniz prosedürler öğrenmek ister misiniz? bu biçimde parlak saçlar için doğal şekilleri öğrenmek için haberimizi çabucak okumaya başlayın!


Sağlıklı saçların sırrı

Saç derisinde bulunan yağ, saçları nemli ve sağlıklı meblağ. Bu yağ azaldıkça saçların parlaklığı ve sağlıklı görünümü azalır. Kuru ve yıpranmış saçlara sahip olmanıza yol açar. Ayrıyeten sistemsiz beslenme, kullanılan makûs içerikli saç bakım eserleri, gerilim, saç boyaları, bilhassa yaz aylarında havuz, deniz ve güneş saçları yıpratır ve saçlar parlaklığını yitirir. Lakin artık size bahsedeceğimiz doğal metotlarla saçlarınızı tekrar eskisi üzere parlak hale getirebilirsiniz.

Şampuan ve saç kremi seçimi!

Yanlış saç eseri seçmek, saçlarınıza ziyan verebilir. Şampuan ve saç kremi seçmedilk evvel saç tipinizin ne olduğuna karar vermelisiniz. Kuru cilde sahipseniz yağlı ciltler için olan şampuanları tercih etmek saçlarınızı daha da kurutarak yıpratır. Saç dökülmelerini bile artırır. Saç tipinize karar veremiyorsanız bir dermatoloğa danışabilirsiniz.

Parlak saçlar için doğal yağlardan faydalanın!

Bilhassa yıpranmış ve kuru saçlar için doğal yağlar epey tesirli bir usuldür. Tatlı badem yağı, Hindistan cevizi yağı, Argan yağı üzere yağları saç uçlarınıza uyguladığınız takdirde hem kırıklara pürüz olursunuz birebir vakitte saç uçlarının canlanmasını sağlarsınız. Ayrıyeten tüm bu yağları karıştırarak haftada iki kere saç tabanlarına uygulamanız, saç tabanlarındaki nemi koruyarak dökülmelere mani olur.


Saçlarınızı her gün şampuanlamayın!

Saçları her gün şampuanlamak, saçlarınız kurutur ve yıpratır. Banyo yaptığınız kimi vakit içinder yalnızca su ve saç uçlarına krem uygulayabilirsiniz. bu biçimdece saçınız nemini kaybetmez. Kuru şampuanlardan da uzak durmaya çalışın. Hacim verdiği söylenen bu eserler saç derisindeki gözenekleri tıkayarak, gözeneklerin hava almasına pürüz olur.

Saçlarınıza fazla ısıdan koruyun!

Birçok bayan fön, maşa üzere uygulamaları epey sık uygular. Fakat saça ısı veren bu uygulamalar, saçın yıpranmasına yol açar. Kırıkları ve saç dökülmelerini artırır. Banyo yaptıktan daha sonra saçlarınızı kurutmak isterseniz, fön makinesini saçlarınıza 15-20 cm uzaklıkta tutmalısınız. Son olarak, banyo esnasında saçları fazlaca sıcak suyla yıkamak saç derisine ziyan verir ve saçların yıpranmasına yol açar. Ilık yahut soğuk suyla yıkanan saçlar hem daha parlak hem daha sağlıklı bir görünüme kavuşur.


Parlak saçlar için elma sirkesi

Elma sirkesi, saçlar için tedavi edici özelliğe sahip bir besindir. Banyo esnasında durulama suyunuza birkaç kaşık elma sirkesi ekleyin. Saçlarınızı bu karışımla durulayın. Elma sirkesi ve su karışımıyla saç tabanlarına masaj da yapabilirsiniz. Banyodan çıktığınızda saçlarınızın daha parlak, yumuşak ve nemli olduğunu bakılırsaceksiniz. Ayrıyeten kepek, kaşıntı üzere sorunlar yaşıyorsanız, elma sirkesi yardımıyla bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Sizlere sunduğumuz doğal usuller yardımıyla daha parlak ve daha canlı saçlara sahip olabilirsiniz. Önemli saç derisi sorunları yaşıyorsanız bir dermatoloğa görünmenizi tavsiye ederiz.
 
Üst