Pandemiyle Fransız balkonlar geri döndü

celikci

New member
Pandeminin tesiriyle konutta daha fazla vakit geçiren müşteriler ferahlığı konutların açık alanlarında arıyor. Bu talep müteahhitlerin Fransız balkona dönüşünün önünü açtı.

Yüklü Rusya’da havaalanı, endüstriyel tesisler ve konut projeleri üstüne alan Esta Construction, Türkiye’de Benesta markasıyla başladığı yatırım halkasını büyütüyor.

Şirket, Acıbadem’de TOKİ’yle hasılat paylaşım modeliyle geliştirdiği 550 daireli Benesta Acıbadem Projesinin ön satışına başladı. Projenin satışa çıkması niçiniyle yapılan basın toplantısında konuşan Esta Construction Genel Müdürü Roksana Diker, “Londra merkezli bir şirkete peyzaj yaptırdık. Peyzaj alanının altına otopark koymadan büyük ağaçlara imkan verdik. Gökyüzü yürüyüş yollarından, çocuk oyun alanlarından, meyve- zen bahçelerine kadar 23 aktivite yapılabilen alanlar oluşturduk” dedi.

TALEP YAKIN ETRAFTAN

Pandemi ile bir arada insanların konutlarındaki eksiklikleri daha uygun gördüğünü aktaran Diker, “Bizde projede her metrekaresini düşünerek çalışma odasından, büyüklükleri en az 10 metrekareden başlayıp 100 metrekareye çıkan balkon ve terasları ekledik. Ayrıyeten çocuk odalarına banyo koyarak onları da birer süit haline getirdik” diye konuştu. Dairelerin yanı sıra kat villalarını da projeye eklediklerini aktaran Diker, “Projede daire büyüklükleri 135 metrekareden başlayıp 690 metrekare kadar çıkıyor. birinci vakit içinderda 99 daireyi ön satışa çıkarıyoruz. Geri kalan kısmı de 1 yıl ortasında satışa çıkaracağız” bilgisini verdi.

Benesta Acıbadem’de daire fiyatlarının 6.5 milyon TL’den başladığını kaydeden Diker, “Ağırlıklı talep yerliden ve etraftaki sitelerden geliyor. Kaya üstünde ve son sarsıntı yönetmeliğine uygun olduğu için taşınmak ve oturum hedefli talep var” diye konuştu. Diker, projeyi Nisan 2024’de teslim edeceklerini duyurdu.

BİRİNCİ ETAPTA 99 DAİRE SATIŞTA

Benesta Acıbadem’de birinci etapta 99 daire satışa sunuldu. fiyatların 6,5 milyon liradan başladığı daireler, 2024 yılında teslim edilecek.Esta Construction Genel Müdürü Özgür Ercan, Bahçelievler’de Kale Outlet Center’ın karşısında 245 daireli projelerini de bir ay ortasında satışa çıkartacaklarını deklare etti. Ercan, “Çok fazla talep alıyoruz. Satışa çıkar çıkmaz, fazlaca kısasürede bitireceğiz diyedüşünüyoruz” dedi. Ercan, Marmaris’te de proje geliştireceklerini deklare etti.
 
Üst