Pandemi ile bir arada online mesken satışları arttı

celikci

New member
Tüm dünyayı etkileyen pandemi, tüketim ve alışveriş alışkanlıklarını etkilediği üzere emlak kesimini de etkiledi. Gelişen süratle gelişen teknolojinin de tesiriyle pandemi devri online gayrimenkul kesimine de yansıdı. Online sistemle hem alınacak konutu uzaktan 3d olarak inceleyebiliyor birebir vakitte online olarak alım-satım yapılabilmesi vatandaşların ilgini çekiyor. Kolaylık sağlaması istikametiyle pandemi periyodunda online gayrimenkul satışının da arttığı tabir ediliyor. Pandemi süreci ile birlikte yeni jenerasyon emlak şirketleri içinde yer alan CuEngine Turkey de müşterilerine çeşitli seçenekler, tahlil imkanları ve danışmanlık hizmeti sunuyor.

“İnşaat projelerini 3d inceleme imkanı”

Ana merkezi İngiltere’de bulunan ve 15 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan yapının satışlardan sorumlu Adil Yaman, “Türkiye’de emlak dalı organik büyüme trendini sürdürüyor. Bilhassa yabancıların Türkiye’de mülk almaya yönelik önemli talepleri var. Bunların başında da İran, Irak, Rusya ve Ortadoğu ülkeleri geliyor” dedi. Türkiye’den mülk alan yabancılara vatandaşlıkta sağlanan kolaylığın da bunda tesiri olduğunu hatırlatıyor.

Yapının ortak kurucusu Avijit Bhaya, PropTech’in Türkiye’deki emlak bölümüne epeyce katkısı olacağını düşündüğünü tabir ederek, “Bizim taşınabilir uygulamalarımız var. Yurt içi ve yurt haricindeki müşterilerimize inşaat projelerini 3d olarak gösterebiliyoruz. Örneğin İran’daki bir müşteri burada daha proje etabında olan bir konutu 3d olarak gerçeğiyle neredeyse birebir görünümlerine kadar gorebiliyor. Bu sayede online konut satışı yapabiliyoruz” diye konuştu.
 
Üst