Öpüşme skandalının ardından: Eski patron Luis Rubiales’e yönelik yeni iddialar

Temel

Global Mod
Global Mod

Luis Rubiales, öpüşme skandalının ardından haftalarca sansasyon yarattı. Artık sadece oyuncu Jennifer Hermoso’ya baskı yapmadığı ortaya çıktı.

İspanyol kadın milli takımı Dünya Kupası’nı kazandığında, mesele şampiyonluktan çok Luis Rubiales’in öpüşme skandalıydı. İspanyol kulübünün eski patronu, oyuncu Jennifer Hermoso’yu isteği dışında öptü. Şimdi İspanyol basın şefi mahkemede verdiği bir tanık beyanı aracılığıyla Rubiales aleyhinde başka iddialarda da bulundu.

Patricia Perez baskı gördüğünü iddia etti. Öpücüğün rızaya dayalı olduğunu açıklayan bir açıklamaya izin vermesi gerekiyordu. Kendi ifadesine göre üç saat boyunca bir odada kilitli kaldı. Rubiales’in yanı sıra babasının da orada olduğu söyleniyor. Ayrıca derneğin diğer yetkilileri de.

Üç dünya şampiyonu zaten ifade verdi

Belge, Hermoso adına halka hitaben yazılmış bir mektuptu. Açıklamada şöyle denildi: “Başkan ve benim harika bir ilişkimiz var, bize karşı davranışı mükemmeldi ve bu doğal bir sevgi ve minnettarlık jestiydi.”

Hermoso daha sonra şunları söyledi: “Kendimi savunmasız hissettim ve rıza göstermediğim dürtüsel, cinsiyetçi ve uygunsuz bir eylemin kurbanı oldum. Basitçe ifade etmek gerekirse, bana saygısızlık yapıldı.”

Öpüşme skandalıyla ilgili soruşturma kapsamında üç İspanyol oyuncu da sorguya çekildi. Dünya futbolcusu Alexia Putellas, kaptan Irene Paredes ve Misa Rodríguez, Hermoso’nun Rubiales tarafından kendi isteği dışında ağzından öpüldüğünü doğruladı. Bu, devlet televizyon kanalı RTVE ve diğer İspanyol medyası tarafından Madrid’deki yargı çevrelerine atıfta bulunarak bildirildi.