‘Mobbing’ argümanında yeni gelişme! Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü nazaranvden alındı

Hasan

New member
Muğla Olgunlaşma Enstitüsü Müdür Vekili Hüdayi Baş, 8 Eylülde geçirdiği kalp krizi kararı hayatını yitirdi. Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Pervin Töre’nin, Baş’tan enstitüye imtihanla alınacak şahısların listesinde usulsüzlük yapmasını istediği, bu isteği yerine getirmediğinde de ‘istifa et’ baskısına maruz kaldığı ve bu yüzden kalp krizi geçirdiği argüman edildi.

KABAHAT DUYURUSUNDA BULUNULDU

Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafınca kelam konusu imtihana ait inceleme başlatılırken, Töre hakkında taksirle vefata niçiniyet vermek nedeni öne sürülerek savcılığa kabahat duyurusunda bulunuldu.

Muğla Valiliği, MEB Maarif Müfettişleri tarafınca düzenlenen ön inceleme raporunun akabinde Töre ile bir arada Başa baskı uyguladığı belirtilen Menteşe İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Soner Kaya ve Menteşe İlçe Ulusal Eğitim Şube Müdürü Muhammer Cihan hakkında da soruşturma müsaadesi verildi.

Bu niçinle bakılırsavden alınan Töre’nin yerine Burdur Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Emre Çay atandı.