Min-Jae Kim: FC Bayern’in yeni oyuncusu dövmelerinden pişmanlık duyuyor

Temel

Global Mod
Global Mod

Bavyera’nın 50 milyonluk Min-jae Kim’i satın alması gerçekçi görülüyor. Tek abartılı şey vücut boyası. Ancak artık bunlara pek ikna olmuyor.

Yaz aylarında FC Bayern, SSC Napoli’den Min-jae Kim’i kadrosuna kattı. Münih, 50 milyon euro karşılığında savunma devlerini İtalyan şampiyondan Säbener Straße’ye yönlendirdi. Güney Koreli dışarıdan pek göze çarpmasa da dövmelere karşı gizli bir tutkusu var. Veya vardı. Kim şimdi bunu Bavyera’nın üye dergisi “51”de itiraf etti.

26 yaşındaki vücut boyamasıyla ilgili şunları söyledi: “20’li yaşlarımın başındayken yaptırmıştım ve dürüst olmak gerekirse bugün artık yapmazdım. Bu tür açıklamalarınızın olması daha önemli diye düşünüyorum. kafanızda ve kesinlikle teninizde ölümsüzleşmeleri gerekmiyor.”

Kim şöyle devam ediyor: “Ancak bu alıntılar nasıl düşündüğümü yansıtıyor ve onlara baktığımda otomatik olarak bu ifadeler aklımda beliriyor. Yani daha kötü olabilirdim.”

Sol ön kolunda ise “Hayal etmekten asla vazgeçme, zaman seni beklemeyecek” yazısı yer alıyor. Göğsünde Latince “günü yakala” anlamına gelen “Carpe diem” yazılıdır. Sırtında İsa ve haç motifi bulunmaktadır.

Kim’in rol modelleri Lucio ve Beckenbauer

Güney Koreli oyuncu, dövmelerin yanı sıra rol modellerden de bahsetti. Bunlar eski Bayern yıldızı Lucio ve kulüp ikonu Franz Beckenbauer’di. Neden? Kim: “Her ikisi de son derece güçlü savunmacılardı ve aynı zamanda oyunu öne çıkarma konusunda harika niteliklere sahipti. Ben de bu nitelikleri oyunuma dahil etmeye çalışıyorum.”

İlginç: Sadece 13 yaşındayken forvetten defans oyuncusu olarak yeniden eğitildi. Çünkü Kim, “Top kazanmaktan ve takımıma savunmada yardım etmekten daha çok keyif alıyorum” dedi.