Messi kulübü Inter Miami’nin Busquets ve Di Maria ile ilgilendiği söyleniyor.

Temel

Global Mod
Global Mod

Inter Miami, Lionel Messi’nin imzasıyla yetinmemiş olabilir. Kulübün, Arjantinli’nin iki tanıdığıyla da ilgilendiği söyleniyor.

Lionel Messi’ye yakında yeni kulübü Inter Miami’de eski bir Barcelona meslektaşı katılabilir. Çünkü Sergio Busquets’in de mesafeye çekilmesi gerekiyor. İspanyol oyuncu, Mayıs ayında Barcelona ile olan sözleşmesini uzatmak istemediğini açıklamıştı. ABD’li spor yayıncısı ESPN’nin raporlarına göre, Miami olası bir yeni işveren olabilir. Gerekli görüşmelerin çoktan yapıldığı söyleniyor.

Bununla birlikte, defansif orta saha oyuncusuna ilgi başka yerlerde de büyük. Cristiano Ronaldo’nun oynadığı Suudi Arabistan kulüpleri Al Nassr ve Al Hila’nın da onu aradığı söyleniyor. Busquets ve Messi’nin Barselona’da uzun bir geçmişleri var ve her ikisi de 18 yıldır Katalanlar için birlikte oynamışlar. İyi arkadaş olmalılar.

Busquets, Miami ile ilgilendiğini doğruladı

Messi, eski takım arkadaşının değişme niyetini doğrulamak istemedi. “Herkes kendi geleceğine bakıyor. Açıkçası onun ne yapacağına dair kararını bekliyorum ama hiçbir noktada şu ya da bu yere gitmek konusunda anlaşamadık. Kararımı verdim ve bilmiyorum. İspanyol Sport gazetesine konuşan Messi, “Yapacağı şey işe yarayacak.

Geçen yıl Busquets, Miami’den bir olasılık olarak bahsetmişti. “Şubata kadar biraz emin olmak istiyorum. Her zaman Amerika Birleşik Devletleri’nde, özellikle Miami’de oynamak istediğimi söyledim, ancak oradan hiçbir kulüple anlaşmaya varamadım – ne Amerika Birleşik Devletleri’nde ne de ABD’de.” geçen Kasım ayında İspanyol kanalı SE12 ile yaptığı röportajda “herhangi bir” dedi.

Di Maria da ABD’ye mi taşınacak?

Görünüşe göre Miami hala başka bir Arjantinli ile ilgileniyor. Transfer uzmanı Fabrizio Romano, Twitter’da gözlerin Juventus’tan ayrıldığını açıklayan Ángel Di Maria’da olduğunu yazdı.

Ama bir de önceliği Lizbon’dan teklif aldığı söyleniyor. Di Maria, Lionel Messi’yi Arjantin milli takımının ortak oyunlarından da tanıyor.