Mercan Kimya’da idare konseyi komiteleri oluşturuldu

KaraYeL

New member
Mercan Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş’de idare konseyi komiteleri oluşturuldu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Sermaye Piyasası Heyeti’nin (II-17.1) sayılı Kurumsal İdare Tebliği’nin ekinde yer alan Kurumsal İdare Prensipleri 4.5’te sayılan prensipler gözetilerek; Yönetim heyeti bünyesinde, Kurumsal İdare Komitesi, Kontrol Komitesi, Riskin Erken Saptanması Komitesi’nin kurulmasına karar verilmiştir.

İdare Heyetimiz bünyesinde bakılırsav yapmak üzere oluşturulan komitelerden;

1-Denetim Komitesi’nin; Bağımsız İdare Konseyi Üyeleri İlhan Küçükkaplan ve Bülent Uygun tarafınca teşkiline, Kontrol Komitesi Başkanlığı’na İlhan Küçükkaplan’ın, Denetim Komitesi Üyeliğine ise Bülent Uygun’un seçilmesine,

2-Kurumsal İdare Komitesi’nin; Bağımsız İdare Şurası Üyesi Bülent Uygun, Yatırımcı İlgileri Kısım Yöneticileri His Baltıközen ve Kutsal Gölçük Konar tarafınca teşkiline, Kurumsal İdare Komitesi Başkanlığı’na Bülent Uygun’un, Kurumsal İdare Komitesi Üyeliklerine ise His Baltıközen ve Mukaddes Gölçük Konar’ın seçilmesine,

3-Riskin Erken Saptanması Komitesi’nin; Bağımsız İdare Şurası Üyesi Bülent Uygun ve İdare Heyeti Lider Yardımcısı Berkin Salgar tarafınca teşkiline, Riskin Erken Saptanması Komitesi Başkanlığı’na Bülent Uygun, Riskin Erken Saptanması Komitesi Üyeliğine ise Berkin Salgar’ın seçilmesine,

4-Aday Gösterme Komitesi,Ücret Komitesi ve Sürdürülebilirlik İlkelerine Uyum Komitesi vazifelerinin Kurumsal İdare Komitesi tarafınca yerine getirilmesine, Ayrıyeten, Aday Gösterme Komitesi,Ücret Komitesi ve Sürdürülebilirlik İlkelerine Ahenk Komitesi oluşturulmamasına,

5-Kurumsal İdare Komitesi, Kontrol Komitesi ve Riskin Erken Saptanması Komitesi’nin ekte yer alan bakılırsav ve çalışma asıllarının İdare Konseyi karar tarihi itibariyle yürürlüğe girmesine karar verilmiştir.”

Hibya Haber Ajansı