Meral Akşener Bahçeli’nin YKS Baraj Puanları Düşürülsün teklifine takviye verdi

Hasan

New member
YETERLİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin üniversite imtihanında baraj puanlarının düşürülmesi önerisi ile ilgili, “Gençlerimiz ismine atılacak olan Bahçeli’nin bu teklifine katılıyorum. Derhal Meclis’e getirsinler. Bu teklif kanunla yapılacaksa ÂLÂ Parti olarak biz gerisinde durmaya ve ‘evet’ oyu vermeye hazırız” dedi.

YÖK’ÜN ÇALIŞMASI BEŞTEPE’DE ONAYLANDI

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) pandemi niçiniyle barajın düşürülmesi konusunda çalışmalarını tamamladı ve Cumhurbaşkanlığı’na sundu.

Yükseköğretim Heyeti (YÖK), Covid-19 salgını niçiniyle öğrencilerin etkilenmesinden dolayı, geçen yıl lisans programlarını tercih edebilmek için ilgili puan çeşidinde uygulanan 180 baraj puanının 170 puana çekildiğini açıklamıştı.

Gelen son dakika haberine nazaran; Yüksek Öğretim Kurumu’nun 2021 YKS tercih sürecinde merkezi ve ek yerleştirmeye ek bir ek yerleştirme yapılmasını kararlaştırıldığını duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu ek ek yerleştirmede baraj puanı TYT’de 140, AYT ve YDT’de 170 olarak uygulanacağını deklare etti.

DEVLET BAHÇELİ SALGINI MÜNASEBET GÖSTERMİŞTİ

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, salgının niye olduğu ağır ortamdan dolayı Yükseköğretim Kurumları İmtihanı (YKS) neticelerinda genel muvaffakiyet seviyesinin bu yıl hayli düştüğünü belirterek, “Salgın periyodu göz önüne alınarak Temel Yeterlilik Testi (TYT) baraj puanın 140’a, Alan Yeterlilik Testi (AYT) baraj puanın da 160’a çekilmesi teklif ve temennimizdir” diyerek YKS pua barajlarının düşürülmesi teklifini gündeme getirmişti.