Memur olmak isteyenlere sevindiren haber: Sonuçlar belirtildi!

Hasan

New member
Kamu kurumlarına memur alımı düzenlenen Kamu İşçisi Seçme Sınavı’na (KPSS) iştirak sağlayan adayların merakla beklediği 2021/2 yerleştirme sonuçları belirtildi. Kamu kurumlarında çeşitli niçinlerle boşalan durumlara KPSS puanlarına bakılırsa atama yapılıyor.

2021/2 KPSS TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), KPSS yerleştirme sonuçlarını duyurdu. Yerleştirme tercihleri, 22-29 Aralık tarihlerinde alınmıştı.

KPSS-2021/2 birtakım kamu kurum ve kuruluşlarının takım ve durumlarına yerleştirme sonuçları sonuc.osym.gov.tr adresinden öğrenilebilir.


ÖSYM Lideri Halis Aygün, toplumsal medya paylaşımında, sonuçların adaylara iyi olmasını diledi.


KPSS YERLEŞTİRME SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını TC kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin internet sayfasından öğrenebilir.

Yerleştirme ayrıntıları, yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin internet sayfasından adaylara ve kamuoyuna belirtildiktan daha sonra ÖSYM tarafınca ilgili kurumlara elektronik ortamda verilecek.

Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve ilgili kurumlara postayla rastgele bir doküman gönderilmeyecek. Kamu kurum ve kuruluşları bu ayrıntıları elektronik ortamda kendi şifreleri ile edinecek.


Bir takım yahut duruma yerleşen adaylar atanmak üzere direkt yerleştirildikleri kamu kurum/kuruluşlarına başvuracak, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini bu kurum yahut kuruluşlardan öğrenecek.

TAKIM VE DURUMLARA ATANMA

ÖSYM tarafınca yerleştirilen adaylar, öbür bir imtihan yahut mülakat yapılmaksızın, yerleştirme yapılan takım ve durumlara kamu kurum ve kuruluşlarınca direkt atanacaklardır.

Yerleştirildikleri biçimde atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan yahut gerekli evrakları mühleti ortasında yerleştirildikleri kurum yahut kuruluşa teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.


KPSS 2021/2 TERCİH SONUÇLARI SORGULAMA SAYFASI
 
Üst