Martı Otel’den 480 milyon liralık sermaye artırımı

celikci

New member
Borsa İstanbul’da süreç nazarann birinci turizm şirketi olan Martı Otel İşletmeleri A.Ş., 120 milyon lira olan sermayesini yüzde 400 artırdı. Sermaye Piyasası Konseyi tarafınca da onaylanan sermaye artışı daha sonrası şirketin sermayesi 600 milyon liraya çıkmış oldu.

Bedelli sermaye artırımından elde edilecek fon, kamu ve finansal borçlar, faaliyetlerden kaynaklanan piyasa borçları, işçi ödemeleri üzere masrafla ile tesislerin modernizasyonu ve maksat pazarlara yönelik tanıtım faaliyetlerinde kullanılacak.

480 milyon lira sermaye artışına giden Martı Otel İşletmeleri A.Ş.’yi bünyesinde barındıran Martı Grubu’nun Borsa’da süreç goren başka şirketi Martı Gayrimenkul Yatırım Paydaşlığı A.Ş. de geçen yıl yüzde 200 sermaye artışına gitmişti.

bu biçimdece Martı Gayrimenkul Yatırım İştiraki A.Ş.’nin sermayesi 110 milyon TL’den 330 milyon TL’ye çıkarılmıştı. Şirketten yapılan açıklamaya bakılırsa öz kaynak yapısını güçlendirecek sermaye artırımları ile müşterilere sunulan hizmet kalitesinin arttırılması, yeni pazarlara yönelik çalışmalar ile müşteri çeşitliliğinin sağlanması ve büyüme hedefleniyor.
 
Üst