Louis van Gaal: Eski Bayern antrenörü Ajax Amsterdam’da danışman oldu

Temel

Global Mod
Global Mod

Alman milli antrenörü olamadı. Yine de Louis van Gaal’in artık yeni bir işi var. Eski kulüplerinden birini kurtarması gerekiyor.

Louis van Gaal, sorunlu eski kulübü Ajax Amsterdam’da danışmanlık işiyle futbol emekliliğinden dönüyor. 72 yaşındaki futbolcu, yeni milli teknik direktör olmak yerine Ajax denetim kuruluna “teknik futbol sorunları” konusunda tavsiyelerde bulunacak. Hollandalılar bunu duyurdu.

Algarve’de yaşayan van Gaal, “Ajax’a yardım etmek isterim. Hayatımın büyük bir kısmı Portekiz’de geçiyor ve bu, dış danışman olarak üstlendiğim role çok iyi uyuyor” dedi. Kulüp “zirveye dönüş yolunu bulmalı ve hepimiz buna katkıda bulunabiliriz ve bulunmalıyız.”

Ajax sezona kötü başladı

FC Bayern Münih’in eski teknik direktörü yakın zamanda olası bir milli teknik direktör olarak değerlendirildi. Şimdi, 1995’te Şampiyonlar Ligi’ni kazandığı kulüp olan Ajax’a yardım ediyor. Hollanda’nın rekor şampiyonu sezona kasvetli bir başlangıç yaptı ve şu anda ligin düşme bölgesine çok yaklaşmış durumda. Ajax, geçtiğimiz günlerde Mayıs ayında işe alınan spor direktörü Sven Mislintat ile yollarını ayırmıştı.

Geçtiğimiz yıl prostat kanseri tedavisi gördüğünü söyleyen Van Gaal, en son Katar’da düzenlenen Dünya Kupası’nda Hollanda milli takımı teknik direktörü olarak görev yapmıştı.