LGS saat kaçta bitiyor? İmtihan kaç dakika sürüyor? İki oturum halinde yapılıyor

Hasan

New member
LGS imtihanının başlayacağı ve biteceği saat, merak konusu oldu. Birinci oturumu sabah saatlerinde başlayan LGS, iki oturumda tamamlanacak. 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenecek merkezi imtihan, 973 yurt içi ve 4 yurt dışı imtihan merkezinde, 17 bin 793 okulda ve 82 bin 355 salonda gerçekleştiriliyor. Yaklaşık 1.2 milyon öğrenci imtihana giriyor.

LGS’DE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

Ulusal Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafınca Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı merkezi imtihan başladı.


İmtihana girecek öğrenciler ile birliktelerindeki refakatçi ve/veya yakınları, 07.00-15.00 saatleri içinde sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak.

Her öğrenci imtihana kendi okulunda giriyor.

Ulusal Eğitim Bakanlığı, imtihanın başlamasından itibaren öğrenci için 15 dakika müddet belirledi. İmtihan başladıktan daha sonra 15 dakikada öğrenci sınıfa girebilir. İmtihan başladıktan 15 dakika daha sonra öğrenci imtihana giremeyecek.

LGS NE VAKİT, SAAT KAÇTA BİTECEK? İMTİHAN KAÇ DAKİKA?

İki oturumda düzenlenecek imtihanın birinci oturumu saat 09.30‘da başladı. Birinci oturum saat 10.45’te sona erecek. İmtihanın ikinci oturumu ise saat 11.30’da başlayacak ve saat 12.50’de sona erecek.


İmtihanda; Türkçeden 20 soru, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Yabancı Lisan derslerinden 10’ar soru olmak üzere toplam 50 soru sorulacak.

İkinci oturumda ise Matematik ve Fen Bilimlerinden 20’şer soru olmak üzere toplam 40 soru sorulacak.

LGS birinci oturum 75 dakika sürecek, ikinci oturum ise 80 dakika sürecek.

LGS İMTİHAN SONUÇLARI NE VAKİT?

Liselere Geçiş Sistemi imtihan sonuçları, 30 Haziran 2021 Çarşamba günü www.meb.gov.tr internet adresinden ilan edilecek. Öğrencilere imtihan sonuç evrakları posta yoluyla gönderilmeyecek.
 
Üst