Lahm, Neuer’in DFB dönüşüne inanıyor – “Onu tanıyorum”

Temel

Global Mod
Global Mod

Almanya’daki Avrupa Şampiyonası’ndan bir yıl önce, Philipp Lahm iki eski takım arkadaşının sırtını güçlendirdi. Özellikle Manuel Neuer’den çok şey bekliyor.

Alman Basın Ajansı’nın 39 yaşındaki milli takım fahri kaptanı “Manuel Neuer ve Thomas Müller iki mükemmel futbolcu” dedi.

Birlikte Dünya Şampiyonu 2014

Almanya’daki finallerde turnuva direktörü ve ulusal OC şefi olarak görev yapan Lahm, “Her ikisi de herhangi bir üst düzey takıma yardımcı olabilir” dedi. 37 yaşındaki kaptan ve kaleci Neuer, forvet Müller (33) gibi en son Katar’daki erken Dünya Kupası başarısızlığında kullanıldı.

Mevcut milli aranızın ve açık DFB geleceğinizin farklı nedenleri var. Her ikisi de 2014’te Lahm ile birlikte dünya şampiyonu oldular ve on yıl sonra bir ev turnuvasında oynamak istiyorlar.

Neuer (117 kişi), Dünya Kupası’ndan sonra tatildeyken bir kayak kazasında bacağı kırıldı. Uzun süredir bir numara olan oyuncu şu anda Bayern ve DFB’de bir geri dönüş üzerinde çalışıyor. Lahm, “Manuel uzun bir sakatlık döneminden yeni döndü. Ancak eski gücünü yeniden bulacağına kesinlikle inanıyorum. Onu tanıyorum ve biliyorum: Manu, kalede en üst seviyeye dönmek için her şeyi yapacak.” .

Flick de Neuer’e inanıyor

Ukrayna, Polonya ve Kolombiya ile oynanacak uluslararası maçlardan önce milli teknik direktör Hansi Flick, Neuer’in “eski seviyesine geri döneceğine” olan inancını bir kez daha ifade etmişti. Kaleci, on yıldan fazla bir süredir DFB golünün müdavimiydi.

Neuer gibi Müller de DFB kariyerini Dünya Kupası ve toplam 121 uluslararası maçtan (44 gol) sonra bitirmedi. Ancak yılın başında Flick, Mart ayındaki ve şimdi de Haziran ayındaki uluslararası maçlar için deneyimli Münih oyuncusundan vazgeçmek istediğini açıkladı.

Lahm, Müller’in özel niteliklerine işaret ediyor: “Thomas’ta her oyuncuda olmayan bir şey var: O olağanüstü bir oyuncu ve sahanın son üçte birindeki durumları tanıyor.” Bir Bayern teknik direktörü olarak Flick, 2020’de Neuer ve Müller ile üçlü kazandı.