KYK yurt müracaat sonuçları ne vakit açıklanacak 2021? Müracaat sonuçları sorgulama

Hasan

New member
Gençlik ve Spor Bakanlığı’na (GSB) bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu‘nun (KYK) gençler için sağladığı yurt imkanından her yıl 350 binden çok üniversite öğrencisi faydalanıyor. müracaat sonuçları internet üzerinden e-Devlet platformdan peyderpey yayınlanıyor.

KYK YURDU MÜRACAAT SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Üniversite öğrencilerinin KYK yurdu müracaat sonuçları belirtildi. KYK yurt müracaatları sorgulama sayfasına e-Devlet üzerinden ulaşılabiliyor. Müracaat sonuçları www.turkiye.gov.tr/gsb-yurt-basvuru-kararı-sorgulama internet adresinden öğrenilebilir.

e-Devlet üzerinden alınan müracaatların akabinde KYK birinci yedek yerleştirme 20 Eylül 2021’de, ikinci yedek yerleştirme 23 Eylül 2021’de, üçüncü yedek yerleştirme sonuçları ise 27 Eylül 2021’de gerçekleştirildi. Yedek sırası gelen öğrencilerin yerleştirme sonuçları pazartesi ve perşembe günleri ilan edilecek.

Ödenmesi gereken birinci kayıt fiyatı, TC kimlik numarasıyla ödeme ekranlarından sorgulama yapıldığında otomatik olarak ekrana çıkıyor.

Mühleti içerisinde birinci ödemeyen öğrencilerin yurt hakkı geçersiz sayılacak.

KYK YURT MÜRACAAT kararı NASIL ÖĞRENİLİR?

Öğrencilerin yaşadığı problemlere anında tahlil bulabilmek için 7/24 hizmet veren GSB KİM (Kurumsal İrtibat Merkezi), kayıt sürecinde de öğrencilerin hizmetinde olacak.

Öğrenciler, 444 0 472 numaralı Kurumsal İrtibat Merkezinden ya da resmi Twitter hesabı @KYK_DESTEK ve @GSB_DESTEK üzerinden yardım talebinde bulunabilecek.

KYK YURT YEDEK MÜRACAAT SONUÇLARI NE VAKİT?

2020-2021 ve 2021-2022 eğitim öğretim periyotlarında 1 Haziran 2020 ile 10 Eylül 2021 tarihleri içinde yükseköğretim örgün eğitim programına kayıt yaptıran ve orta sınıf öğrencileri yedek yurt müracaat sonuçlarını e-Devlet şifresi ile sorgulayabilir.

KYK dördüncü yedek müracaat sonuçları ise 30 Eylül 2021 Perşembe günü açıklanacak. Sonuçlar e-Devlet şifresi ve TC kimlik numarası ile sorgulanacak.

KYK YURT MÜRACAAT SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI