KPSS lisans imtihanı müracaatlarında son gün! İşte müracaat ekranı ve imtihan fiyatı

Hasan

New member
KPSS son müracaat tarihi geldi çattı. Önlisans ve ortaöğretim (lise) mezunlarının katıldığı KPSS imtihanları iki yılda bir yapılırken, lisans mezunlarının iştirak sağladığı KPSS imtihanı her yıl düzenleniyor. Öğretmenlik başta olmak üzere kamu kurumlarında nazaranv yapacak memurlar adayları, KPSS imtihanına girerek aldıkları puanlara nazaran istihdam ediliyor.

KPSS SON MÜRACAAT NE VAKİT? İMTİHANA NASIL BAŞVURULUR?

Memur adayları, Kamu İşçisi Seçme İmtihanı (KPSS) müracaatlarını elektronik ortamda Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Müracaat Merkezi aracılığıyla yahut ferdî olarak ais.osym.gov.tr internet adresinden yahut Aday Süreçleri Sistemi (AİS) taşınabilir uygulamasından 14 Haziran 2021 Pazartesi günü saat 23.59‘a kadar yapabilecek.

KPSS imtihan başvurusu iki adımdan oluşuyor. birinci vakit içinderda başvuruyu yaptıktan daha sonra ikinci olarak imtihan fiyatını ödemek gerekiyor. İmtihan fiyatı yatırıldıktan daha sonra imtihan başvurusu tamamlanıyor.

KPSS MÜRACAAT FİYATI NE KADAR?

KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür – Eğitim Bilimleri (Her bir oturum için): 90 TL

KPSS Alan Bilgisi İmtihanları (Her bir oturum için): 65 TL

ÖABT (Her bir ÖABT alanı için): 90 TL

KPSS GEÇ MÜRACAAT NE VAKİT?

Kamu İşçisi Seçme İmtihanı (KPSS) Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi, ÖABT oturumları için geç müracaat tarihi 22-23 Haziran 2021 olarak belirlendi.

Geç müracaat günlerinde yapılan müracaatlarda imtihan fiyatı yüzde 50 artırımlı olarak ödenecek.

KPSS MÜRACAAT FİYATI HANGİ BANKAYA YATIRILACAK?

KPSS lisans imtihanı müracaatında bulunacak adayların fiyatları yatırabileceği bankalar şöyleki

* Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

* Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

* Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler

* ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

* Ziraat Bankası yalnızca internet bankacılığı ve taşınabilir bankacılık (Şubelerden ve ATM’den fiyat yatırılmaz)

İmtihan fiyatını online ödemek için ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan ‘ÖDEMELER’ alanından kredi kartı/banka kartı kullanmak mümkün. Direkt olarak odeme.osym.gov.tr adresinden de imtihan fiyatını yatırabilirsiniz.

Adayların imtihan fiyatını yatırırken banka gorevlisine; TC kimlik numarası, ismi ve soyadı ile birlikte oturum sayısına bağlı olarak ne kadar fiyat yatıracağını söylemeleri gerekiyor.

2021 KPSS LİSANS İMTİHAN TARİHLERİ

Müracaat Tarihleri:
28 Mayıs 2021 – 14 Haziran 2021

Genel Yetenek ve Genel Kültür: 1 Ağustos 2021 saat 10.15 (130 dakika)

Eğitim Bilimleri İmtihanı: 1 Ağustos 2021 saat 14.45 (100 dakika)

Alan Bilgisi İmtihanı (1. Oturum: Kamu İdaresi, Memleketler arası Münasebetler, Çalışma İktisadı ve Sanayi İlişkileri): 7 Ağustos 2021 saat 10.15

Alan Bilgisi İmtihanı (2. Oturum: Hukuk, İktisat, Maliye): 7 Ağustos 2021 saat 14.45

Alan Bilgisi İmtihanı (3. Oturum: İşletme, Muhasebe, İstatistik): 8 Ağustos 2021 saat 10.15

Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi İmtihanı (ÖABT): 15 Ağustos 2021 saat 10.15

İmtihan sonuçlarının İlan Edilmesi: 16 Eylül 2021

KPSS ÖNLİSANS VE LİSE İMTİHANI KAÇ YILDA BİR YAPILIYOR?

Önlisans ve ortaöğretim (lise) mezunları
nın iştirak sağladığı KPSS imtihanları, iki yılda bir düzenleniyor. Her iki imtihanın da en son 2020 yılında gerçekleşmesi ötürüsıyla 2021 yılında yapılmayacağını, bir daha sonraki imtihanın 2022 yılında düzenleneceğini belirtelim. Lisans mezunlarının katıldığı KPSS imtihanı ise her yıl düzenleniyor.

KPSS LİSANS İMTİHANI MÜRACAAT EKRANI