KPSS güç muydu kolay mıydı? İşte KPSS lisans imtihan yorumları 2021

Temel

Global Mod
Global Mod
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafınca Kamu İşçi Seçme İmtihanı (KPSS) A Kümesi ve Öğretmenlik imtihanı yapıldı. Birinci oturumu saat 10.15’te, ikinci oturumu saat 14.45’te başlayan ve 101 imtihan merkezinde düzenlenen imtihanda adaylara, oldukcatan seçmeli 120 soru (genel yetenek-genel kültür) ve 80 soru (eğitim bilimleri) yöneltildi ve soruları cevaplamaları için 120 dakika ve 100 dakika verildi. ÖSYM, koronavirüs salgınına karşı imtihan tedbirleri aldı.

2021 KPSS İMTİHAN YORUMLARI

İmtihanını tamamlayan ve müsaade verilen saatlerde sınıftan çıkan adaylar, imtihan değerlendirmelerini evvel aileleriyle ve yakın arkadaşları ile yaptı. Akabinde toplumsal medya üzerinden #KPSS2021 etiketiyle imtihan ile ilgili fikirlerini lisana getirdi.

İşte kimi yorumlar:

* Altı yıldır bu imtihana giriyorum en kolayı bu imtihandı en sonunda istediğim puanı alacağım.

* İmtihan bence kolaydı geçen seneye nazaran…Güncel sorular külfet idi… Geçen yılın Türkçesine göre bu yılınki bence kolaydı…

* Bu kadar kolay imtihan tekrar denk gelmez.

* Ayşe Begüm Onbaşı ve salda baya yeterli sorulardı.

* Fen neydi lan o denli kalem oynatamadım.

* hayatımda girdiğim en kolay imtihandı.

* Da Vinci-Yıldız Kenter-Van-Ayşe Begüm Onbaşı

* 2021 yılında Azerbaycan’da düzenlenen şampiyonada gururumuz olan yanıtını yapamayan yoktur herbiçimde

* KPSS2021 Tesla-Edison sorusunda beyni yananlar.

* Teşekkürler Ayşe Begüm Onbaşı ve Van Gölü +2 puan kazandım

* Deyrulzafaran Manastırı bilgisine imtihandan bir gün evvel denk gelip “Bunu da sormazlar” deyip geçmişimdir ve imtihanda çıkmıştır Yüzünü eliyle kapatan insan.

KPSS LİSANS İMTİHANI SONUÇLARI NE VAKİT AÇIKLANACAK?

KPSS imtihan sonuç tarihi ÖSYM’nin imtihan takviminde belirli oldu. Takvime nazaran KPSS A Kümesi ve Öğretmenlik İmtihan sonuçları 16 Eylül 2021 Perşembe günü adresinden ilan edilecek. Sonuçlar yalnızca internetten duyurulacak, adaylara ayrıyeten bilgilendirme yapılmayacak.

KPSS SORU VE YANITLARI NE VAKİT YAYINLANACAK?

ÖSYM tarafınca nın ne vakit yayınlanacağı çabucak hemen belirli değil. Ancak daha evvelki imtihanlar göz önüne alındığında imtihan soru ve karşılıklarının 1 hafta içerisinde açıklanması öngörülüyor.