Kim Min-jae'nin büyük korkusu gerçek oldu

Temel

Global Mod
Global Mod

Tuchel: “Şu anda değişmek için çok az neden var”

Tuchel'in artık Dier ve de Ligt'ten oluşan ikili D ikilisiyle devam etmeyi planlaması kesinlikle anlaşılabilir bir durum. Cumartesi günü Darmstadt'ta düzenlenen maç öncesi son basın toplantısında Tuchel, “Maç kazanıyorlar, birbirleriyle ve bek ve altılılarla iyi çalışıyorlar. İkisi arasındaki iletişim çok iyi” dedi. “Şu anda değişmek için çok az neden var, yalnızca Dayot Upamecano ve Min-Jae Kim'in kalitesini görürseniz. Ancak yeniden başlama şansları var çünkü son zamanlarda çok iyi oynadılar.”

Upamecano ve Kim sonuç olarak kendilerini yedek kulübesinde bulacaklar. Tuchel, Bayern'in Cumartesi günü Mainz'e karşı kazandığı 8-1'lik galibiyetin ardından şunları söyledi: “Min-jae için bu son derece zor, özellikle de oynamayı hak ettiği ve olağanüstü derecede iyi olduğu için. Ama bazen böyle oluyor.”

Kim'in bu maçtan sonraki olağandışı yedek rolü konusunda da oldukça endişeli olduğunu söylemeye gerek yok. Sonuçta bu onun yedek kulübesinde oturduğu son dört maçın üçüncüsüydü ve sadece yedek oyuncu olarak kullanıldı.

Kim, yerine geçecek rolü hakkında t-online ile konuşuyor

Kim daha sonra t-online ve Kore portalı “Footballist” ile yaptığı röportajda “Bunu daha önce hiç yaşamadım ama sanırım bundan bir şeyler öğrenebilirim” dedi. Bu kez oldukça içe dönük olan 27 yaşındaki oyuncu, arenanın yer altı mezarlarında genellikle olduğundan daha çekingen ve düşünceli bir izlenim bıraktı. Peki Bayern'in “canavar”ı birdenbire kendisinden ve niteliklerinden şüphe etmeye mi başladı?

Ancak Kim bu şüpheye kesin bir dille karşı çıktı ve şunları söyledi: “Oynamıyor olmam tamamen yoldan çıktığım anlamına gelmiyor. Sahaya çıktığımda her zaman yeteneklerime güvenirim.” Ancak şu anda bunu nadiren gösterebiliyor. Bu yüzden tabii ki hâlâ “çok düşünüyor” ve şöyle açıkladı: “Şimdiye kadar çok fazla maç oynadım, ancak Bayern'de çok fazla iyi oyuncu olduğu için bunu yapamayabilirim.” oynama.”

Kim hala kendinden şüphesini tamamen ortadan kaldıramıyor. “Yeterince iyi olmadığımı düşünmeme rağmen sık sık sahada olurdum” dedi, “ama artık iyi oynayıp oynamamamın takımın performansına bağlı olduğunu düşünüyorum ve Takım Arkadaşlarım zaten çözülmüş olabilir.” “