Karl-Heinz Rummenigge anlaşmanın ayrıntılarını açıkladı

Temel

Global Mod
Global Mod

Harry Kane’in FC Bayern’e transferi için görüşmeler birkaç hafta sürdü. Artık yeni ayrıntılar öğrenilmeye başlandı.

Harry Kane neredeyse üç haftadır FC Bayern’de ve hemen etkilemeyi başardı. İngiliz oyuncu iki başlangıçta üç gol attı ve lider durumda. 30 yaşındaki futbolcu, FC Bayern’in transfer kralı. Bayern patronları, bir anlaşmaya varılıncaya kadar Tottenham’ın CEO’su Daniel Levy ile birkaç hafta pazarlık yaptı.

Karl-Heinz Rummenigge, Kane’in kendisi varken işin çok daha kolay olduğunu açıkladı. FC Bayern denetim kurulu üyesi “Bild”in “Phrasen Mäher” podcast’inde şunları söyledi: “İlk temasımı kendisi henüz Bahamalar’da tatildeyken kurdum. Ona onu aramak istediğimi yazdım. ve her zaman olduğu gibi sadece iki dakika içinde yanıt verdi; bu, WhatsApp mesajlaşma dünyasında bir norm değil.”

Harry Kane hiyerarşiyi getiriyor

Rummenigge, 100 milyon avroluk transfer ücreti artı ikramiyelerin İngiliz milli takım kaptanına bedel olduğunu söyledi.

Müzakereler sırasında Bayern CEO’su Jan-Christian Dreesen’e şunları söyledi: “Sola veya sağa 10 milyon euro artık bu transfere engel olmamalı! Çünkü Harry Kane bize sportif kalitesinin yanı sıra çok önemli bir gerçeği de geri getiriyor: hiyerarşi!”

Sonunda her iki taraf da yaklaşık 100 milyon avroluk sabit ücret artı 20 milyon avroluk ikramiye ödemesi üzerinde anlaşmaya vardı.