Kaftancıoğlu’ndan Cübbeli Ahmet’e ‘Jetski’li cevap! Kaçmak yok lakin…

Beykozlu

New member
Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, İTO seçimlerini LGBTİ üzerinden maksat aldı ve CHP İstanbul Vilayet Lideri Kaftancıoğlu’na yüklendi. Kaftancıoğlu’ndan ise bu kelamlara cevap gecikmedi.

Kamuyounda Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü İstanbul Ticaret Odası (İTO) seçimlerini maksat almıştı. Ünlü, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a açık dayanağını lisana getirdiği imajları ortaya çıkan mevcut lider Şekib Avdagiç’i desteklediğini duyurmuş CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu’nu gaye göstermişti.

Cübbeli Ahmet’e Kaftancıoğlu’ndan toplumsal medyadan yanıt geldi. Kaftancıoğlu, “Görünen Nükteli Ahmet Hoca ve destekledikleri güç durumda:)) Nükteli ve benzerlerine haksız ihale, iş vermenin sevap kabul edildiği yerde akıl, ahlak, adalet yerinde kalmanın günah sayılması fazlaca anlaşılır.

Nükteli Jetski’ye aksi binip kaçmak yok lakin Mavi mavi masmavi:)) Nükteli birazdan Kaftancı’nın yazdıklarını beğenmek şu kadar, Rt etmek ise bu kadar günah diyerek fetva verebilir, uyarmadı demeyin:) Pabucumun cübbelisi..”
dedi.

Ahmet Mahmut Ünlü ne demişti?

Şirket Sâhiplerinden 9 Kasım’daki İstanbul Ticaret Odası Seçimlerinde Rey Atmaya Gitmeyenler, Kaftancı Grubunu Kazandıracakları İçin Meydana Gelecek Ulusal ve Dînî Ziyanlara Ortak Olur! Kesinlikle Rey Kullanmaya Gidiniz.

İTO seçimleri… Cemaatimizden birtakım tüccar âbiler-arkadaşlar önümüzdeki hafta çarşamba günü İstanbul Ticaret Odası’nın seçimleri olduğunu söylemiş olduler. Ben bu işlerden anlamam fakat dedim “nedir bu seçimlerin önemi”?

Dediler ki; “Hocam! Batı ülkelerinde sivil toplum örgütleri ve odalar, hükümetlerin siyâset belirlemelerinde tesir kümeleridir. Hükümetlerin yaptığı yanlışlarda uyarıcı bir rol oynadıkları üzere, yapması gereken şeyleri de hatırlatırlar.

Meselâ; Müslüman-Türk aile yapısını tehdit eden LGBT’ci sapkın örgütler yıllardir Türk toplumundan ortak bir reaksiyon almamışlardı. Herkes sessizdi bu ahlaksızlığa.

Ne zamanki 18 Eylül‘de 150 STK bir ortaya gelip, LGBT aykırısı insanları birleştirip, on binlerce insan yürüyüş yaptı, hükümet de bu mevzuyu gündemine aldı. Artık Anayasa değişikliği ile Müslüman-Türk aile yapısını koruyacaklarına yemin ettiler.

Ticâret Odası üzere STK’ların maddî kaynakları da epeyce oluyor. Bu kaynaklar halkın, senin-benim paramız. Belediyeler, Odalar bu kaynakları nasıl kullanıyor siz takip ediyor musunuz?

Meselâ; İstanbul Büyükşehir Belediyesi, senin-benim paramızla çalışanına mecburî LGBT eğitimi veriyor, ismini de koymuş “toplumsal cinsiyet eşitliği”.

“Toplumsal cinsiyet eşitliği” ismi ile müdürlük kurmaya kalktılar, Allah’tan İBB Meclisi reddetti.

İTO üzere “kamu niteliğindeki meslek kuruluşları”nın da büyük kaynakları var. Türk toplumunun his ve fikrinden uzak yöneticiler gelirse bu kurumların başına, o kaynakları Müslüman-Türk toplumunun aleyhine, LGBT ve gibisi bozuk yapıların lehine kullanacaklar.

daha sonra şikâyet etmeyin “çocukların ahlâkı bozuluyor, aile yapımız dağılmaya başladı” diye. Bu yüzden önümüzdeki Çarşamba günü, 9 Kasım’da Yeşilköy Fuar Alanı’nda olacak olan seçimi ihmâl etmeyin.

Orada İTOP (İst. Tic. Odası Platformu) çadırı olacakmış. Şirketi olan arkadaşlar o çadıra gitsin, hangi komitede kime oy vereceksiniz sorun, ihmâl etmeyin. Bu işler ihmâle gelmez.

Şimdiki mevcut lider Şekip Avdagiç Beyefendi şimdiye kadar toplum için âlâ şeyler yaptı. İnşâallâh bu hizmetlerine devâm edecek sizin oylarınızla.

İşte dînî ve ulusal hassâsiyeti olan kimi iş erkeklerindan bana gelen notlar bundan ibâret.

Aksi takdirde Kaftancıoğlu tarafının desteklediği aday kazanırsa meydana gelecek bütün günahlara, ulusal ve dînî kıymetlerimize yapılacak ziyanlara ortak olacağınızı unutmayarak kesinlikle rey kullanmaya gidiniz!