Kadıköy Şener Birsöz İlkokulu müdürünün öğrencilere azabı kamerada

Hasan

New member
Kadıköy’de bulunan Şener Birsöz İlkokulu’nda yaşanan müdür şiddeti kameralara yansıdı. Teze nazaran, okul müdürü 2 öğrenciye şiddet uyguladı. Öğrencilerden birinin kulağını çeken okul müdürü, öteki öğrencinin ise boğazını sıktı. Öğrencilerden bir başkası merdivenlerden kaçarak okul müdüründen dayak yemekten kurtuldu.

İmajın toplumsal medyaya düşmesi daha sonrası binlerce vatandaş toplumsal medya hesaplarından okul müdürüne reaksiyon gösterdi.


GÖZALTINA ALINIP HÜR BIRAKILDI

İmgelerin ortaya çıkması ve velilerin şikayetçi olması üzerine okul müdürü gözaltına alındı. Emniyetteki süreçleri tamamlanan kuşkulu, savcının talimatıyla imza atma biçiminde isimli denetim kaidesiyle hür bırakıldı.


Okul müdürünün 2 öğrenciye koridorda uyguladığı şiddet anları okulun güvenlik kameralarına yansıdı. Öte yandan, velilerin okul müdürünün vazifeden alınması için imza topladığı öğrenildi.

“GÖZÜMÜZ ARTTA KALIYOR”

Şiddet uygulanan okulda çocuğu öğrenci olan Veli Ferdi Demir, “Bununla ilgili okullarda olan eğitimcilerin aslında çocukları eğitimden soğutması yani biz çocuklarımızı gönderiyoruz lakin gözümüz daima artta sanki çocuklarımız nasıl bir durum içerisindeler, bu biçimde durumlar çocuklarımız üzerinde ağır bir psikoloji olarak kalıyor. Şu anda biz geldik okuldayız. Saatler evvel geliyoruz. Çocuklarımızın başındayız. Biz bu olayın aslında bize ileride yansıyacağına inanıyoruz. Zira bugün sessiz kalırsak yarın da tahminen benim çocuğumun başına da gelebilir. Toplumdaki her insanın başına da gelebilir. O yüzden ben sessiz kalmak istemiyorum. Bir öğrenci velisi olarak benim çocuğumun başına gelmeyecek manasına da gelmiyor bu” tabirlerini kullandı.


“TELEFONDA OYNARKEN İMGELERİ GÖRDÜ, BURASI BİZİM OKULUMUZ MU DEDİ”

Yaşanan olayla ilgili şoke olduğunu lisana getiren Veli Kezban Gültekin ise “Ben birinci imgeleri gördüğümde şoke oldum, inanamadım. Çocuklar oynuyorlarmış. Müdürün kapısına vurmuşlar. daha sonra kaçmışlar tekrar vurmuşlar. Müdür çıkıyor, tutuyor bir adedini boynundan. çabucak sonrasında başkası kaçmaya çalışırken onu tutuyor. Odaya çekiyor. Oda da boynundan tutup havaya kaldırıyor. Tokatlıyor. Çocuk dehşetten altına çişini kaçırıyor.


Bunu öğretmenine de söyleyemiyor, konuta gidiyor, babası polismiş. Annesi de. Anlatıyor olayı, babası da çocuk şubeye haber veriyor. Bir gece nezarette falan kalıyor. Yani aklımız, hayalimiz şaştı. Alışılmış ki benim çocuğum da orada. Birinci sınıfa gidiyor daha. Hatta dün, gördü, telefonla oynarken manzaraları. Anne burası bizim okulumuz mu dedi. Hayır sizin falan değil dedim lakin yani çocuklar korkuyor. bu biçimde bir şey olamaz. Müdür yani bu bunu yapan” formunda konuştu.


“BİR DE KAMERANIN GÖRMEDİKLERİ VAR”

Yaşanan olayı kınadığını belirten bir başka veli Hüseyin Turhan, “Vallahi bu biçimde bir semtte bu biçimde bir olayın olmasını kınıyoruz. Okula çocuklarımızı teslim ediyoruz. bu biçimde bir olaylar göz önünde görünenler kamerayla görünenler var, bir de görünmeyen noktası var. Yani çocukları alıp odasına gdolayıyor. Yani orada neler yaşandı? Onları bilmiyoruz. Nitekim epeyce makus bir olay bu. Bu okula yakışmadı.


Biz bu güvenerek geldiğimiz okuldu burası. Bu olay her an her insanın başına gelebilir. bu biçimde şahısları bu okulda tutmamaları lazım. Bir de okulun müdürü kendisi. Yani örnek olması gereken bir insanken bu biçimde bir olayın hani medyaya da yansıması nitekim hayli üzücü. Kınıyoruz” dedi.
 
Üst