İzmir’de TOKİ’den kira öder üzere konut sahibi olma fırsatı

celikci

New member
İzmir Yenitepe’de, İLBANK projesi kapsamında yaptırılan konutlarla ilgili açık artırmanın detaylarını TOKİ deklare etti. Proje kapsamında 141 konut açık artırma ile satılacak. Açık artırma İzmir Balçova Termal Otel Kardelen Salon’da ve İstanbul’da gerçekleşecek.

Proje için yapılacak açık artırmaya internet yoluyla da iştirak sağlanabilecek. Her sene 100 binin üzerinde toplumsal konut inşaatı ile kamu eliyle aileleri konut sahibi yapan TOKİ, elinde bulunan mevcut konutların satışı için yurt genelinde özel açık artırmalar ile satışlarını sürdürüyor. Yönetim, son olarak İzmir’de mesken sahibi olmak isteyenler için yeni bir açık artırma düzenleyecek. İlgili konut satışı açık artırma tarihi ise 2 Kasım tarihinde gerçekleşecek.

Yüzde 40 peşinat, 120 ay vade ödeme planı

Alıcılara cazip fiyatlar sunan TOKİ, İzmir Yenitepe’deki projesinde yer alan konutlar için yüzde 40 peşinat ve 120 ay vade ödeme planı uygulayacak. Vatandaşlar, 134 bin 705 TL peşinat ve bin 683 lira (KDV hariç) taksitten başlayan fiyatlarla kira öder üzere mesken sahibi olacak. İştirak koşullarını yerine getiren vatandaşlar, yapılacak açık artırmaya katılabilecek.

TOKİ, müracaat yapacak vatandaşların, Türkiye Halk Bankası aracılığı ile gerekli süreçleri yapabileceği belirtti. birebir vakitte, teklif alma daha sonrası Gayrimenkul Satış Kontratı imzalama süreçleri Türkiye Halk Bankası tarafınca belirlenecek, Temerküz Şube aracılığı ile yürütülecek. Açık artırma gününde de müracaatlar kabul edilecek. 2 Kasım tarihinde gerçekleştirilecek müzayedenin; kayıt ve bayrak süreçleri, toplumsal uzaklık kurallarını uygulamak maksadıyla İzmir Balçova Termal Otel Kardelen Salon’da saat 07.30, İstanbul’da ise saat 08.30 prestiji ile başlayacak. Saat 10.30’da konutlar kayıt süreçlerini tamamlamış iştirakçilerin teklif alımına açılacak. Daha evvel müzayedelere online olarak katılmış ve evraklarını posta ile göndermiş bireyler, bundan daha sonra müzayedelere katılmayacak.

“Fiyatlar ve taksitler uygun”

Daireleri gezen vatandaşlardan Muhammer Yaşar, “Ben Muğla’da yaşıyorum. Geçtiğimiz satışları kaçırmıştım. Bu sefer erken davranayım istedim. Daireyi hayli beğendim. Hoş materyal kullanılmış, fiyatlar ve taksitler uygun. İzmir üzere bir yerde bu fiyatlara daire bulmak güç. Geçen sefer alamadım ancak bu sefer inşallah alacağım. Zelzeleye sağlam olması da benim için önemli” derken, Mustafa Durmaz da, “Ben taban kattaki daireyi gezdim. Beğendim. Dairenin bahçe alanına bakması hoşuma gitti. Binalar içinde aranın olması da hoş. Bu bölgede bir daire sahibi olmak isterim” diye konuştu.