İsra Holding’den V serisi 14 farklı ülkeden yatırımcı çekti

celikci

New member
İsra Holding, geliştirdiği “V” markalı projelerinden V Orman Resort’u tabiatın kalbi Bolu-Mudurnu’da, AVM konseptine sahip V Mall İstanbul projesini ise İstanbul – Başakşehir’de hayata geçiriyor.

İsra holding ayrıyeten, 14 farklı ülkeden yatırımcının yer aldığı V Mall İstanbul AVM’nin kiralaması, konsept planlaması ve idaresini ECE Türkiye’ye emanet etti.

Tabiat ile iç içe konumlanan V Orman Resort’un yüzde 95’i tamamlandı

“V” markalı inşaat ve gayrimenkul geliştirme faaliyetlerine Bolu-Mudurnu’da ‘V Orman Resort’ turizm kompleks projesiyle başlayan İsra Holding, yüzde 95’i tamamlanan projede lansmanla bir arada satışlara başladı.

70 adet villa, 46 adet delux apart, 5 yıldızlı otel, termal su, toplumsal tesisler, dinlenme alanları, cami ve kütüphanenin yer aldığı V Orman Resort’ta projeyi çevreleyen yaklaşık 40 hektarlık mesire alanı bulunuyor.Bölge turizmine ve istihdama katkı sağlayacak projede yer alan villa ve apartlar paylı gayrimenkul modeli ile satışa sunuluyor. Payların satışı, en az bir hafta ve tam satışı da 52 hafta olacak biçimde planlandı. Termal otel kısmı ise 5 yıldızlı otel konseptinde hizmet verecektir.

Güçlü toplumsal donatı alanlarına sahip projede; erkek, bayan spa merkezleri, termal havuzlar, sıhhat merkezi, kardio, fitness, konferans ve toplantı salonları ve alışveriş merkezine yer veriliyor. Alacarte restaurantlarda ise dünya mutfakları ve yöresel lezzetler konuklara sunulacak.

Tabiat, sıhhat, kültür, spor, termal, spa, kongre ve konferans etkinliklerinin bir ortada yer alacağı V Orman Resort’te tüm konuklar için Anadolu misafirperverliğinin en üst düzeyde sunulacağı aktivite ve faaliyet alanları da planlandı. ATV’den paintball’a, bisiklet tiplerinden macera parkına, çocuk parklarından spor alanlarına, küçük kulüplerden etraf cinslerine, trekking alanlarından kapalı oyun alanlarına, organik tarımdan hayvancılığa ve hobi bahçelerine kadar biroldukça aktiviteye yer verilecek.

Ziyaretçilere 12 ay boyunca hizmet vermesi planlanan V Orman Resort’ün 1. Etabı bu yılın sonunda hizmete açılacak.

V Mall İstanbul AVM’ye 14 farklı ülkeden yatırımcı

V Mall İstanbul projesi, Başakşehir’de Emlak Konut GYO’dan alınan arsa üzerinde geliştiriliyor.

Öz sermayeye sahip oldukçalu iştirak yapısıyla hayata geçirilen projede inşa çalışmalarına başlanıldı. 119 bin 600 metrekare inşaat alanına sahip V Mall İstanbul projesinin; Başakşehir’in çağdaş turizm-ticaret merkezi haline getirilmesinin yanı sıra binlerce istihdamın ve yeni iş alanlarının doğmasına da imkan sağlaması bekleniyor.14 farklı ülkeden yatırımcının yer aldığı V Mall İstanbul projesi, örnek yatırım ve finansman modeliyle de dikkat çekiyor. Geliştirilen modelde ülkemize direkt döviz girdisi sağlanarak iktisada ve istihdama katkı sunulması planlanıyor.

160’tan fazla mağazanın yer alacağı yeni kuşak AVM konseptli V Mall İstanbul; seçkin markalar, rafine lezzetler, zincir mağazalar, kafe ve restoranlar, sanat ve cümbüş ünitelerinin yer alacağı yerlerle İstanbulluların hayatına bedel katacak.

V Mall İstanbul AVM’nin kiralaması, konsept planlaması ve idaresi ise ECE Türkiye tarafınca yapılacak.

Ulaşım ağları ile çevrili bir lokasyonda yükseliyor

V Mall İstanbul; İstanbul Havalimanı, Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi, Olimpiyat Stadyumu, Başakşehir Millet Bahçesi, Kuzey Marmara Otoyolu üzere biroldukça mega projeye epey yakın uzaklıkta yer alıyor.

Proje, yanı başında planlanan iki Metro sınırı, tramvay sınırı ve toplu ulaşım çizgileriyle ziyaretçilere ve yatırımcılara büyük kolaylık sağlayacak.

Son devirde devam eden sayılı AVM projelerinden olan V Mall İstanbul’un 2024’ün birinci çeyreğinde açılması planlanıyor.

Öz sarmaye kuvvetli ortak yapı

Turizm, Perakende, Sıhhat ve Güç yatırımlarının önümüzdeki devirde stratejik açıdan fırsatlar sunacağını belirten İsra Holding İdare Şurası Lideri Abdurrahim Tavlı, “Öz sermaye ve kuvvetli iştirak yapımızla gayrimenkul geliştirme, inşaat ve güç dalında faaliyet gösteriyoruz. Güç kesiminde Doğu Anadolu Bölgesinde birfazlaca noktada sondaj ve kuyu açma faaliyetlerini etkin olarak sürdürüyoruz. Temsilcisi olduğumuz gayrimenkul bölümünde ise ‘V’ markalı projeler geliştirdik.Öz kaynaklarımızla hayata geçirdiğimiz Bolu-Mudurnu’daki V Orman Resort projemiz ile İstanbul’un planlı ve süratli gelişen bölgesi Başakşehir’de V Mall İstanbul Projemizin startını verdik. İsra Holding olarak gayemiz; ülkemiz için kıymet üretmek, geliştirdiğimiz ve yatırım planlamasına aldığımız projelerle de ekonomimize ve istihdama katkı sağlamak.

Başarımızın temelini arsa, finans ve lokasyon oluşturuyor

Kümemizin, gayrimenkul geliştirme noktasındaki muvaffakiyetinin temelini gerçek bölümü belirleme, finansman modeli ve lokasyon oluşturuyor. Geliştirme sürecinde ki adımlarımızı sırasıyla yatırım yapacağımız kesimin tespiti, finansman modelinin belirlenmesi ve projeye paha kazandıran lokasyon avantajını da dahil ederek örnek bir model sergiliyoruz.Öz kaynaklarımızla hayata geçirdiğimiz Bolu-Mudurnu’daki V Orman Resort kompleksimiz, inanıyorum ki; doğayı seven, huzuru arayanların birinci adresi olacaktır. Hedefimiz; V Orman Resort kompleksimizde doğayı ve teknolojiyi eksiksiz bir ahenkle birleştirerek ziyaretçilerimize hizmet ve konfor noktasında eşsiz bir tecrübe sunmak. Bu yıl sonunda inşallah projemizin 1. etabının açılışını gerçekleştireceğiz. Projemiz tamamlandığında direkt ve dolaylı olarak yaklaşık 1.500 bireye iş imkânı sağlamış olacağız.

V Mall İstanbul’a yatırımcı ilgisi devam ediyor

‘V’ markalı öteki bir projemiz, İstanbul-Başakşehir’deki V Mall İstanbul. Öz sermaye ile oldukçalu paydaşlık yapısına sahip projemizde şu an 14 farklı ülkeden yatırımcımız bulunuyor. Ortaklarımız, V Mall İstanbul’dan pay satın alarak yatırımını gerçekleştiriyor. Pay alan yatırımcılarımız kuvvetli ve büyük bir projenin ortağı olarak AVM içerisinde yer alan işletmelerle sürdürebilir yüksek gelir elde edecek. Projemize başta Körfez ülkeleri olmak üzere birfazlaca ülkeden yatırımcıların ilgisi devam ediyor.

Ülke iktisadına ve istihdama katkı sunuyoruz

V Mall İstanbul projemiz için geliştirdiğimiz örnek yatırım ve finansman modeli ile ülkemize direkt döviz girdisi sağlanarak ekonomimize ve istihdama katkı sağlıyoruz. Projemiz tamamlandığında yaklaşık 2 bin bireye istihdam sağlayacağız.

İstanbul Havalimanı, Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi, Olimpiyat Stadyumu üzere insan sirkülasyonuyla tesir alanı büyük olan V Mall İstanbul AVM’nin yatırımcılarımıza yarar dolu fırsatlar sunacağına inanıyoruz. Projemize ilgi duyan, yatırım yapmak isteyen tüm vatandaşlarımızı satış ofisimize bekliyoruz. V Mall İstanbul Alışveriş Merkezimizin kiralaması, konsept planlaması ve idaresini de kesiminde öncü olan, itimat duyduğumuz ECE Türkiye’ye emanet ettik.

Palladium ticari ünitelerini bünyemize kattık

Öte yandan İsra holding olarak V Mall İstanbul projemize komşu olan Başakşehir’deki Palladiumu bünyemize kattık. Hayata geçirdiğimiz projelerle ve bünyemize kattığımız Pallladium ile birlikte 5.5 milyar TL’lik geri dönüş bekliyoruz. Şimdiden bünyemize kattığımız Palladium ile V Orman Resort ve V Mall İstanbul projelerimizin yatırımcılarımıza iyi olmasını diliyorum” dedi.
 
Üst