Imke Wübbenhorst röportaj sırasında çıldırdı ve özür diledi

Temel

Global Mod
Global Mod

Imke Wübbenhorst ve Young Boys Bern, İsviçre'deki kadınlar kupası finalini kaybetti. Daha sonra bir röportajda konuşuyor ve öz kontrolünü kaybediyor.

Bunun ortaya çıkması gerekiyordu: Imke Wübbenhorst, İsviçre'de kadınlar kupası finalini kaybettikten sonra televizyonda canlı yayında öfkesini kaybetti ve unutulmaz bir performans sergiledi. Alman koç kendinden geçmişti ve öfkesini hemen dışarı çıkardı. Kupa finalinin ardından Wübbenhorst, Young Boys Bern takımının yenilgisinden rahatsız oldu. Ancak Wübbenhorst, Zürih'te takımının Cumartesi günü kime ve her şeyden önce nasıl kaybettiğine daha da fazla üzüldü.

Wübbenhorst, Servette FC Chênois'e karşı oynanan 2:3'lük az farkla ilgili olarak, “Kaybetmekten her zaman nefret edersiniz, ancak bir araya gelip bireysel kaliteyle galip gelen bu kadar iğrenç bir takıma karşı finalde kaybetmekten daha da nefret edersiniz” dedi.

“Ben tam bir kaybedenim”

Almanya'dan gelen eski profesyonel futbolcu açıkça şunu itiraf etti: “Kötü bir kaybeden olduğumu söyleyebilirim.” Wübbenhorst'un hakemlik konusunda da sorunları vardı. Hem bireysel sahneleri hem de genel resmi eleştirdi. Koç ciddi bir ifadeyle, “Ligdeki açık ara en adaletsiz takım bu maçta kart alamayacak” dedi.

Ancak daha sonra, son düdükten kısa bir süre sonra canlı yayında öfkeli röportajını perspektife koydu ve özür diledi. Wübbenhorst, “Maçtan sonraki duygularım için özür dilerim. Son derece hayal kırıklığına uğradım ve yanlış kelimeleri seçtim. Servette'i şampiyonluğundan dolayı tebrik ediyorum” dedi.

35 yaşındaki oyuncu, 2022'den bu yana Bern'in teknik direktörlüğünü yapıyor ve kupa finali, antrenörün bugüne kadar takımdaki en büyük başarısıydı.