Haver Farma İlaç, Zürih merkezli MS Pharma’nın Çorlu’daki tesisini aldı

Beykozlu

New member
Haver Farma İlaç, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde 12 ülkede hizmet veren, süratli büyüme potansiyeli ile bölgesel liderliğe sahip, jenerik ve biyoteknolojik eserler ile küresel ilaç dalında faaliyette bulunan ve enjekte edilebilir steril eserler üreten, Tekirdağ, Çorlu’da konseyi olan üretim tesisine ilişkin satın alma ön mukavelesini MS Pharma ile 05 Mayıs 2022 tarihinde imzalamıştı.

Satın alma süreci, kapanış şartları ile ilgili regülasyonların yerine getirilmesinin akabinde 05 Temmuz 2022’de, MS Pharma’nın Çorlu’da konseyi üretim tesisinde düzenlenen imza merasimi ile tamamlanmış oldu.

Şirket satın alma imzalarını; Haver Farma İlaç ismine İcra Şurası Lideri Dr. Can Hisarlı ve satıştan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Okan Camcı, MS Pharma ismine ise Uğur Kabalak ve Abu Abboud attılar. Haver Farma İlaç İcra Konseyi Lideri Dr. Can Hisarlı imza merasiminde; “Satın alınan yeni üretim tesisi, 05 Temmuz prestiji ile “Haver Trakya İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.” ismi ile faaliyetlerine başlayacaktır” dedi.

“Yeni tesisimiz sıhhat için yarar, üretme temel değerimize güç katacaktır.”

Haver Farma İlaç A.Ş. İcra Heyeti Lideri Dr. Can Hisarlı “satın alınan yeni üretim tesisi, ulusal ve küresel pazarlarda tercih edilen firma olma vizyonumuz doğrultusunda; üretim kapasite artışı, eser portföyünü genişletme, ARGE basamağındaki yeni eserleri pazara sunma hususlarında kritik katkı sağlayacak” dedi ve “yeni tesisimiz sıhhat için yarar üretme temel değerimize güç katacaktır.” kelamlarını ekledi.