‘Giderlerse gitsinler’ demişti: Erdoğan bu defa ‘Bizim artık hekimlere gereksinimimiz var’ dedi

Beykozlu

New member
Daha evvel tabiplere yönelik “Gidiyorlarsa gitsinler, buralar boş kalmaz merak etmeyin” kelamları reaksiyon çeken Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bu defa “bizim artık hekimlere muhtaçlığımız var” dedi.

Erdoğan AKP Konya Vilayet Başkanlığı tarafınca düzenlenen Gençlik Buluşması’nda Kamu Özel İşbirliği projelerini savundu.

Şehir hastanelerini öven Erdoğan bu hastanelerin her kente yapılması gerektiğini öne sürdü.

Erdoğan sıhhat alanına ait “Fiziki imkanlarımız yerinde. Bizim artık hekimlere muhtaçlığımız var” sözünü kullandı. Erdoğan bunun için profesörlere “yetiştireceksiniz” söylemiş olduğini söylemiş oldu.

Erdoğan konuşmasında ayrıyeten “CHP bizim önümüzü tıkamamış olsaydı, biz Marmaray’ı dört yıl daha erken bitirecektik” tabirini kullandı.

“Marmaray’da delip geçtik, Artvin’de de bir daha dağları delip geçtik. Türkiye’de iktidarımızdan evvel bu biçimde raylı sistemler, tüneller vesaire pek yok. Bu tünelleri biz geldik ve yaptık” diyen Erdoğan, CHP Genel lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “beşli çete” sözünü amaç aldı.

‘Adamlara lakap da takmışlar, beşli çete diyorlar’

Erdoğan şunları kaydetti:

“Şimdi bizim beyefendi bu işi anlamıyor, bilmiyor. Bu kamu-özel iş birliğidir. Para senin kasandan çıkmayacak. Nereden çıkacak? İş adamı, yatırımcı diyor ki ‘ben parayı bulacağım, sen de bana şu işi ver.’ Ne kadarlığına ver? Onun ihalesini yapalım. 10 seneliğine mi, 15, 25 seneliğine mi verirsin, pazarlığı yapalım ver.

İstanbul’da İGA Havalimanı. Dünyanın en önde gelen havalimanlarından bir tanesi. 2041’e kadar şu andaki işletmeciler burayı işletecek. Bizim cebimizden buraya bir kuruş para çıkmadı. Parayı onlar getirdi, onlar yaptı. Şu anda da dünyanın birinci üç havalimanından bir tanesi. Buradan bize muhakkak de bir fiyat ödemesi de yapıyorlar.

Kafa bu baş. Onlar ne yapıyor? ‘Sakın buraya kimse gelmesin dışardan, şayet bak bu ihalelere falan girerseniz daha sonrasında parayı alamazsınız.’ Bir ülkenin ana muhalefeti bu biçimde konuşur mu, bunları söyler mi? Yol yapana söylüyor, hastane yapana söylüyor, ‘sakın bu işlere bulaşmayın, aksi takdirde bunun altında kalırsınız’ diyorlar. Olağan onu dinleyen bir iktidar yok.

Biz işimize bakıyoruz. Adamlara lakap da takmışlar, ‘beşli çete’ diyorlar. Bunu söylemiş olduğin vakit bu ülkede yabancı sermaye gelip yatırıma girer mi, girmez. Bütün bunlara karşın şu andaki iktidara yerli ve yabancı teşebbüsçüler güvendiği, inandığı için giriyor. İşte İstanbul Havalimanı bu biçimde yapıldı. Covid periyodunda dünyanın bütün havalimanları stop fakat bizimki şakır şakır çalıştı. Hiç durma yok.”
 
Üst